IKF Europa Cup kvalifikace #05 - semifinále

Nejdůležitější zápas de facto celého turnaje začal pro české mistrovské družstvo již v 8:15 ráno a soupeřem byl turecký mistr Marmara University SC, který skončil ve druhé základní skupině na druhém místě, když po dvou vítězstvích prohrál v zápase o prvenství s polským šampionem SK Sokol Serock.

Do prvního nedělního zápasu vstoupili lépe českobudějovičtí, kteří si od začátku udržovali mírný náskok, zejména díky střeleckým tahounům – Petr Pešák a Vlastimil Krejčí vstřelili pět ze šesti poločasových košů a v polovině zápasu vedli českobudějovičtí 6:4. Do druhé půli vstoupili lépe nadšeně bojující turečtí mistři a postupně náskok Jihočechů stahovali a zejména díky proměňování volných hodů z rukou tureckých dívek dokázali pět minut před koncem otočit skóre na 9:10. Tradiční střelečtí tahouni českého mistra, kteří nedali za prvních deset minut druhé půle ani koš, se však probudili v pravý čas - Petr Pešák vyrovnal a Vlastimil Krejčí dvěma koši otočil opět vývoj zápasu v český prospěch na 12:10. Poslední minuty již další koš nepřinesly a KCC Sokol České Budějovice tak dokázal vybojovat postup na finálový turnaj Europa Cup 2020.

KCC Sokol České Budějovice – Marmara University SC    12:10 (po poločase 6:4)

Koše: Krejčí 4, Pešák 4, Holubčíková 1, Kortus 1, Jiřička 1, A.Mensová 1 – Egretli 3, Karabay 2, Gezek 2, Duman 1, Guner 1, Karas 1