EKC2018 #22 - soupeř - Katalánsko

Zítra od 12.00 se v posledním zápase na tomto turnaji představí naše reprezentace proti Katalánsku, které na tomto mistrovství obhajovalo senzační bronzové medaile z ME 2016.

Katalánci v základní skupině skončili na druhém místě, když podlehli výrazně 13:31 Nizozemsku a následně dokázali nepříliš přesvědčivě porazit Polsko 13:11 a nejtěsnějším rozdílem 18:17 i Anglii. Druhé místo v základní skupině jim pak dokonce otevíralo možnou cestu do finále, ale čtvrtfinálový duel proti Portugalsku jim vůbec nevyšel a jasně prohráli 13:21. V pátečním zápase proti Maďarsku se katalánští sportovci opět zkoncentrovali a vyhráli bez větších obtíží 22:17 a postoupili tak do boje o konečné páté místo.

Nejlepším střelcem na tomto turnaji je se šestnácti koši šestadvacetiletý Jose Manuel Alvarez Andres, který v posledních dvou sezónách působil v nizozemské nejvyšší soutěži Korfballeague. Dalším nebezpečím pro české obránce bude pětadvacetiletý Marc Castillo Caragol, který zatím zaznamenal 14 košů a rovněž ještě zkušený Javier Navarro Sanchez (12košů), který je kapitánem katalánské reprezentace. Nejlepší ženou v katalánském dresu je pak Irene Figueroa Mimo, která má na kontě sedm košů.

Program finálového dne v Herenveenu:

o 7.-8.místo

10:00    Maďarsko – Anglie