EKC2018 #13 - zápas CZE vs SVK

České reprezentační družstvo dnes předvedlo přesvědčivý výkon a slovenský výběr porazilo rozdílem několika tříd 33:12. Po dnešních barážových utkáních je jasné, že z první osmičky vypadne Polsko, které podlehlo v bojovném zápase Maďarsku, které se zítra ve čtvrtfinále postaví proti zatím neporaženému Německu. Českou reprezentaci pak čeká nejtěžší možný soupeř Nizozemsko, které v historii nikdy nebylo na ME poraženo.

Naši reprezentanti vedli od začátku, když si drželi výbornou produktivitu, ale v první čtvrtině darovali Slovákům až příliš mnoho prostoru, což naši sousedé dokázali trestat. Reprezentační trenér si vzal oddechový čas již v sedmé minutě za stavu 6:3 a velmi důrazně své svěřence upozornil na to, že předváděná hra v obraně rozhodně není dle jeho představ. Tento krok přinesl očekávané a čeští reprezentanti rázem začali získávat lehké slovenské nahrávky a dobrou organizací v útočné fázi jistě navyšovali své vedení na poločasových 19:8.

Ani ve druhém poločase se obraz hry nezměnil a Češi s lehkostí přehrávali své soupeře, v obraně dovolili slovenským protivníkům skórovat pouze čtyřikrát a sami přidali dalších 14 košů. Nejlepším střelcem dne byl kapitán Petr Pešák, který zaznamenal sedm košů. Mezi úspěšné střelce se dnes zapsalo dokonce třináct českých hráček a hráčů a poměr košů byl velmi vyrovnaný, když dívky „vyhrály tento souboj“ poměrem 17:16.

Koše českého družstva: Petr Pešák 7, Eliška Jonáková 5, Martina Klacková 4, Dominika Drábková 4, Ivan Žák 3, Jan Šedý 2, Gabriela Hurdálková 2, Alexandr Vyroubal 1, Štěpánka Jonáková 1, Patrik Nguyen 1, Tereza Hurdálková 1, Jan Tichý 1, Petr Galíček 1