Okénko do Korfballeague - 16. kolo

Nejvyšší nizozemská soutěž měla na programu 16. kolo a nabízí zajímavý pohled zejména na čelo tabulky, kde první dva týmy mají čtyřbodový náskok před dalšími dvěma týmy a ti opět další čtyřbodový náskok před pátou Fotunou Delft, která živí již jen čistě teoretickou šanci na postup do play-off. Hitem příštího kola bude souboj dvou vedoucích družstev – tedy PKC a LDODK, které si to v přímém souboji rozdají o první místo, když se v Papendrechtu utkají v sobotu 16. března od 18:30.

Šlágrem kola měl být souboj mezi týmy z první čtyřky, ale LDODK vstoupil do utkání proti Koog Zaandijk excelentně, když po patnácti minutách vedl 8:0 a do poločasu z náskoku téměř nic neztratil, když do šaten šly týmy za stavu 12:5. Ve druhé půli navýšili domácí až na devítikošový rozdíl a o vítězi bylo rozhodnuto. KZ následně výsledek v závěru dokázal zkorigovat na konečných 18:14, což je velmi lichotivé skóre vzhledem k jasnému průběhu utkání.

Na dno tabulky pak klesl dvě kola před koncem Groen-Geel z Wormeru a bude muset v posledních zápasech bodovat, aby se vyhnul přímému sestupu, který bude osudem pro poslední tým po osmnácti odehraných zápasech základní části.

4. KZ/Keukensale.com                        16z.      23b.     352:293
  5. Fortuna/                                           16z.      19b.     354:279
  6. Blauw-Wit                                        16z.      14b.     322:331
  7. DOS´46/VDK Groep                        16z.      12b.     325:360
  8. HKC/Creon Kozijnen                       16z.      8b.       299:360
  9. KCC/CK Kozijnen                            16z.      4b.       272:380
  10. GG/RMcD Huis Emma                     16z.      3b.       240:378