Brněnská rezerva slaví vítězství v 1. lize

Korfbalové družstvo KK Brno „C“ vybojovala historické prvenství ve druhé nejvyšší soutěži, když poslední hrací den soutěže dokázalo dvakrát zvítězit. V přímém souboji navíc brněnská rezerva složená z mnoha mládežnických reprezentantů přehrála druhý tým tabulky Sokol Koblov 18:12 a mohla slavit prvenství ve vyrovnané soutěži. Na místě druhém skončil výše uvedený KK Sokol Koblov a bronz získal Vosíme.cz Korfbal Prostějov „B“.

Dle postavení v tabulce čeká nyní na dva nejlepší týmy tabulky bez započítání pořadí rezervních týmů baráž o účast v příštím ročníku České korfbalové extraligy. Tuto dvoukolovou baráž tak budou hrát poslední tým letošního ročníku extraligy KCC Sokol České Budějovice, druhý tým 1. ČKL KK Sokol Koblov a čtvrtý tým tabulky 1. ČKL SKK Dolphins Prievidza, který se dokázal posunout na postupovou příčku díky vítězství v posledním kole nad VKC Kolín.

Nejlepším střelcem 1. ČKL v sezóně 2023/2024 se stal koblovský kapitán Jiří Hájek, který zaznamenal 65 košů a o koš zvítězil před svým spoluhráčem Tomášem Hákem. Mezi ženami pak kralovala kutnohorská Miloslava Mensová se 62 koši před Pavlínou Štěpánovou z SK Plhov Náchod, která zaznamenala 54 košů.

Konečná tabulka 1.ČKL

1.KK Brno „C“                                                  16z.                       28b.

2.KK Sokol Koblov                                           16z.                       22b.

3.Vosíme.cz Korfbal Prostějov „B“                   16z.                       21b.

4.SKK Dolphins Prievidza                                16z.                       19b.

5.SK Náchod Plhov                                          16z.                       17b.

6.VKC Kolín                                                      16z.                       15b.

7.MS YMCA Znojmo „B“                                   16z.                       10b.

8.SK RESPO Kutná Hora                                 16z.                       9b.

9.KK Brno „B“                                                    16z.                       3b.