Pět let od prvního Mistrovství ČR v beachkorfbalu

První červnový víkend  roku 2017 proběhlo v Ostravě historicky první Mistrovství České republiky v beach korfbalu. V areálu TJ Várenská se sešlo devět družstev v elitní kategorii a čtyři družstva v kategorii dorostenecké, kterou dokázalo vyhrát družstvo SK Náchod Plhov. Čtveřice Novotný, Šmíd, Šrůtová a Nováková dokázala porazit všechny soupeře a ve finále i KK Brno a zaslouženě tak získala mistrovský titul.
V seniorské kategorii pak dominovalo družstvo KCC Sokol České Budějovice, které rovněž během celého turnaje ani jednou nepoznalo hořkost porážky. Ve finále je však čekal náročný souboj, ve kterém většinu zápasu dotahovali náskok SK RG Prostějov. Po základní hrací době nebylo o vítězi rozhodnuto (výsledek 4:4) a v následném prodloužení již jihočeští hráči potvrdili roli favorita a zvítězili 6:4. V zápase o bronz byl průběh velmi podobný a nakonec se rozhodovalo rovněž až v prodloužení, ve kterém padl jediný koš, který přisoudil vítězství Modrým slonům ze Znojma nad KC ZŠ Šenov v poměru 6:5.