Historické okénko - Finále sezóny 1998/1999 znovu ovládl VKC Kolín

Do finálového utkání nejvyšší české soutěže se probojovala družstva 1.KC Havířov a VKC Kolín, který byl jasným fenoménem devadesátých let a v květnu roku 1999 bojoval již o sedmý mistrovský titul. Celá sezóna patřila kolínským Vembloudům, když podlehli jedinkrát za sezónu, a to v jednom ze semifinálových duelů proti posílenému KC DDM Hradec Králové, který byl pod vedením reprezentačního trenéra Klepetka a bývalé legendy VKC Kolín.

Do finále vstoupil kolínský celek výrazně lépe a za výrazné hlasité podpory zaplněných tribun si  v první půli vypracoval čtyřkošový náskok, který navýšil až na rozdíl sedmi košů v polovině druhého poločasu a zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto. Severomoravský tým se však nevzdal a stahoval postupně kolínský náskok a dvě minuty před koncem dokázal havířovský bojovník Ivo Křenek snížit na 15:14, ale poslední slovo měl kolínský velkoklub, který po výsledku 16:14 mohl slavit zisk sedmého titulu pro nejlepší družstvo České republiky.

VKC Kolín vs 1.KC Havířov - 16:14 (poločas 9:5)

Koše: Honzíček 6, Šenfelder 4, Filip 3, Motáková 3 – Vaculík 6, Vajda 3, Křenek 2, Lajdová 2, Lizoňová 1

Konečné pořadí 1.ligy 1998/1999

1.místo             VKC Kolín