Historické okénko – 2.semifinále nejvyšší české soutěže 1998

V dnešním okénku do historie českého korfbalu navážeme na minulé vydání, kdy jsme zmínili první semifinálová střetnutí nejvyšší české korfbalové soutěže v sezóně 1997/1998. O týden později se družstva střetla opět, ale tentokráte na palubovkách lépe postavených. VKC Kolín navázal na pohodlnou výhru z prvního zápasu, ve kterém rozdrtil KKC Brno 20:10 a ve druhém utkání profesorsky kontroloval průběh zápasu, v poločase vedl 7:3, bez větších komplikací dokráčel k výhře 15:13 a legendární trenér Karel Kőnigsmark si mohl vyzkoušet možné varianty v sestavě před finálovým soubojem.

To druhý semifinálový souboj dospěl i ve druhém svém utkání do prodloužení, když na konci základní hrací doby 2*30minut svítilo na tabuli nerozhodné skóre 13:13. Následné prodloužení 2*10minut přineslo sedm košů na každé straně a i po osmdesáti minutách nebyl zápas rozhodnut a za stavu 20:20 musel následovat penaltový rozstřel, kde bylo úspěšnější družstvo SK Smíchov a mohlo se radovat z postupu do finále. A tomu se budeme věnovat opět za týden…

2.semifinálové zápasy sezóny 1997/1998 – 9.5.1998

VKC Kolín - KKC Brno                     15:13     (poločas 7:3)

Koše: Honzíček 3, Klepetko 3, Kőnigsmarková 2, Moskalová 2, Kőnigsmark 2, Hűbschmannová 1, Filip 1, Gondek 1 -  Fridrich 4, Hýžďal 3, Báder 3, Pflégrová 2, Škrobová 1

1.KC Havířov - SK Smíchov           26:27    po penaltách (poločas 7:8, zápas 13:13, po prodloužení 20:20)

Koše: Vaculík 10, Křenek 8, Vajda 1, Přibylová 1 - John 7, Herglová R. 3, Rőhrich 2, Šenfelder 2, Šafaříková 2, Herglová J. 2, Křístek 2