Historické okénko – stalo se před 25 lety

Korfbalová sezóna, která končila před 25 lety v roce 1996, byla sezónou, které vládl VKC Kolín. Po vítězství v halové sezóně, kdy kolínští dominovali ve finálovém zápase v Chomutově poměrem 13:5, když nedali šanci SK Smíchov a zaslouženě získali pátý mistrovský titul v řadě.

Finále korfbalové ligy: SK Smíchov – VKC Kolín 5:13 (John 5 – Klepetko 3, Gondek 3, Filip 2, Hübschmannová 2, Kӧnigsmark 1, Motáková 1, Dvořáková 1)

Navíc si o prázdninách připsali i vítězství na venkovním Českém poháru Maxikorfbalu 1996, kdy finále mělo stejné složení jako v halové sezóně a zápas VKC Kolín a SK Smíchov skončil poměrem 6:4 a kolínští si připsali ceněný double. Maxikorfbal 1996 hrálo celkem, v dnešní době neskutečných, 32 družstev v kategorii dospělých a dalších 12 v dorostenecké kategorii, kterou vyhrál domácí KC Milín před KK Třeboň a SK Smíchov.

Vyřazovací boje:

Čtvrtfinále:

VKC Kolín 1 – Technika Brno    7:4        TKC Děčín 1 – Hradec Králové 1        7:1

SK Smíchov 1 – VKC Kolín 4    4:2        KK Brno – KC Slavia Havířov 1        5:6

Semifinále:

VKC Kolín 1 – KC Slavia Havířov    1     5:4    TKC Děčín 1 – SK Smíchov 1        5:7

O 3.místo:

KC Slavia Havířov 1 – TK Děčín 1    7:6 (po penaltovém rozstřelu)

Finále:

VKC Kolín 1 – SK Smíchov 1        6:4