IKF Europa Shield 2020 - konečné pořadí

Korfbal Klub Brno obsadil na finálovém turnaji Europa Shield 2020 konečné čtvrté místo, když po dvou úvodních výhrách ve skupině přišly už jen porážky. Při své páté účasti na Europa Shieldu si tak české družstvo připsalo, po dvou bronzech a jednom sedmém místě, druhé bramborové umístění – stejně jako v roce 2011. Vítězem se již počtvrté stalo anglické družstvo BEC Korfball Club (když zvítězilo v letech 2015, 2017, 2019 a 2020) a tím se osamostatnilo na čele historické tabulky před svým dnešním soupeřem CK Vallparadís. Na třetím místě historické tabulky pak zůstává stále MS YMCA Znojmo, které dokázalo triumfovat ve třech ročnících.

KK Brno – KV Adler Rauxel        12:14 (po poločase 6:7)

Ve druhém měření sil se stejným soupeřem během necelých 24 hodin (včera podlehli brněnští 14:19) bylo na obou týmech vidět značný úbytek sil a projevila se i ta skutečnost, že obě družstva již nemají nejmladší kádry. Přesto byl začátek zápasu ve vysokém tempu, když po necelých pěti minutách byl stav 4:4. Pak přišel na obou stranách útlum a velké množství technických chyb, hra byla často přerušována a ztratila tempo i nasazení. V poslední minutě první půle Sládek neproměnil za stavu 6:6 penaltu a z protiútoku si Němci zajistili těsné vedení 6:7, se kterým se šlo do poločasové přestávky.

Po změně stran čekali diváci na první koš více než čtyři minuty a vstřelila ho Lea Sander, která i uzavřela skóre první půle a německé družstvo tak vedlo 6:8. Němci si udržovali mírný náskok a trenér Máša si vzal osm minut před koncem zápasu za nepříznivého stavu 9:11 oddechový čas, aby se pokusil povzbudit své svěřence k poslednímu zbytku sil a k boji o třetí příčku. Během následujících dvou minut bylo vyrovnáno na 12:12, když jeden koš dala Lenka Faltýnková a dva Peter Bušík. Posledních pět minut zápasu však českému družstvu vůbec nevyšlo, bezzubý útok a chyby v obraně, když němečtí střelci dostali příliš prostoru nedaleko od koše a v čase 4:44 a 1:16 před koncem zápasu Lea Sander a Lucas Frohnhofer zajistili německému družstvu již šesté medailové umístění v historii Europa Shieldu.

Koše: Bušík 4, Faltýnková 3, Zieglerová 2, Jonáková 2, Ziegler 1 – Sander 4, Strach 3, Hornig 2, Frohnhofer 2, Langer 1, Treffts 1, Langhorst 1