SUPERLIGA 2019 - 2. kolo

Druhý den letošního prvního ročníku Superligy 2019 se odehrál v hale Reálného Gymnázia v Prostějově, kde se tento rok konal finálový turnaj druhého nejvýznamnějšího evropského klubového turnaje Europa Shield 2019 či finálový den České korfbalové extraligy 2018/2019 a kromě základních skupin se zde bude konat i finálový den Superligy 2019, a to 16.6. 2019.

Nejlepším střelcem druhého hracího dne Superligy 2019 byl Patrik Ngyuen se sedmi koši, který se zároveň vyšvihl na čelo střelecké tabulky s celkem 14 přesnými zásahy do košů soupeřů.

Modrá skupina

CZE „1“ U17 – Respo Team    18:10    (Golden Goal 1:0)

Mladí čeští reprezentanti ukázali ve druhém zápase výrazně zlepšený výkon a během prvního poločasu dokázali skórovat hned desetkrát, což byl výrazný posun dopředu a znamenal poločasové vedení v zápase poměrem 10:4. Ve druhé půli pokračovali svěřenci reprezentačního trenéra Jakuba Máši ve výborném výkonu založeném na neustálém pohybu všech hráčů, což na soupeře platilo a zanamenali tak první vítězství, které ještě zvýraznili vítězným Golden Goalem. Vítězný koše vstřelila až v poslední minutě prodloužení Kateřina Nevludová.

Koše: Kohl 5, Němcová 4, Nevludová 4, Šťastný 3, Nováková 2, Štěpánek 1, Šrůtová 1 – Mensová A. 4, Mensová M. 3, Kadeřábek 2, Šuhaj 1

Alligators Team – PRO Bananas    14:21    (Golden Goal 0:1)

Souboj trenérských kapacit Ivo Kracíka a Davida Konečného, kteří dokázali pro letošní první ročník Superligy sestavit silné týmy, přinesl v první půli vyrovnanou bitvu a v poločase byl stav 10:8 pro domácí tým PRO Bananas, který svým soupeřům před každým zápasem symbolicky rozdává právě toto exotické ovoce. Druhá půle výborného utkání pak vyzněla výrazně lépe pro tým trenéra Konečného, který předvedl kolektivní výkon, když všech osm hráčů se zapsalo do střelecké listiny. Extra bod za vítězný Golden Goal si připsal rovněž tým PRO Bananas díky střele kapitána Petra Galíčka.

Koše: Pešák 6, Hurdálková 3, Štefák 2, Kracík 2, Kolářová 1 - Galíček 5, Havlová 4, Vyroubal 3, Zelinková 3, Lužný 2, Lorencová K. 1, Marek 1, Křížková 1

Tabulka Modré skupiny

1. PRO Bananas        2z.    5b.    44:27
  2. CZE „1“ U17           2z.    4b.    32:32
  3. Alligators Team      2z.    2b.    43:29
  4. Respo Team           2z.    1b.    17:48

Zlatá skupina

CZE „2“ U17 – Hooks Team        12:19    (Golden Goal 2:1)

Hooks Team – tým kapitána Michaela Háka, který se ve včerejším programu prezentoval výtečným výkonem a zařadil se tříbodovým ziskem do širšího okruhu favoritů, vstoupil do utkání dobře a rychle se ujal vedení 2:0 a na konci prvního poločasu vedl 8:5. Výrazné zlepšení bylo vidět i na druhém týmu CZE U17, který se prezentoval bojovným výkonem a během druhého poločasu dokázal držet relativně vyrovnané skóre až do konce zápasu, když se střelecky prosadili zejména mladíci Josef Valenta a Martin Dušek. Hooks Team však i tak zvítězil v základní hrací době 19:12. Madí reprezentanti si pak připsali zasloužený bod za výhru v prodloužení 2:1, když rozhodující koš dal Martin Dušek.

Koše: Valenta J. 6, Dušek 5, Valenta F. 1, Vanclová 1, Vlček 1 – Štěpánová P. 6, Literová 4, Macková 3, Ziegler 2, Jonáková 2, Tichý 1, Ošťádal 1, Jiřička 1

Spice Team – MS Team        17:18    (Golden Goal 1:0)

Spice team toužil po včerejším nevýrazném výkonu, kdy podlehl rozdílem čtyř košů pečlivě připravenému a vhodně sestavenému družstvu kapitána Háka, o nápravu a zisk prvních bodů do tabulky Zlaté skupiny. Zápas proti Modrým Slonům přinesl solidně zaplněnému publiku skvělý zážitek, neboť se v dosavadním průběhu Superligy jednalo o nejlepší utkání, které bylo vyrovnané až do poslední minuty zápasu a dva body za vítězství nakonec získal znojemský tým, ve kterém exceloval Patrik Ngyuen se sedm koši. Odměnou za bojovný výkon Spice Teamu byl vyhraný Golden Goal, kde první bod do tabulky vystřelil družstvu Jan Šedý, který dorazil na zápas až v jeho druhé polovině.

Koše: Faltýnková 5, Bušík 4, Sládek 3, Jemelíková 3, Fridrich 1, Šedý 1, Bušíková 1 – Nguyen 7, Žák I. 4, Šmíd 2, Mostbeková 2, Žák J. 1, Zábojová 1, Šebelová 1