Bronz! U19 vybojovala na Vosíme Superlize 2023 3.místo!

Finálový víkend Vosíme.cz Superligy 2023 – U19 bere bronz!

V uplynulém víkendu se v Prostějově konala semifinálová a finálová klání Vosíme.cz Superligy 2023. Po zdařilém prvním víkendu čekal výběr reprezentace U19 semifinálový zápas a zápas o umístění.

Akci začala lvíčata společným obědem. Poté už vyrazila do haly, vstříc semifinálovému klání proti týmu Chňapíkům.

Semifinále začalo strhující přestřelkou, kdy v 5. minutě na tabuli svítilo skóre 3:3. Reprezentanti se zkušenějšího soupeře nezalekli a v poločase ztráceli na pomyslného favorita jen 3 koše (13:10). V prvním poločase se také nešťastně zranil René Křupal. Do druhé půle lvíčata bohužel nepřenesla výbornou střeleckou úspěšnost ze začátku zápasu a vítězství se jim vzdalovalo. U19 tak po bojovném výkonu tentokrát pod velením Petra Galíčka a Sáry Sahatciu (hl. trenér David Konečný se k týmu z osobních důvodů připojil až odpoledne), podlehl soupeři 23:17.

Po odehrání všech semifinálových zápasů, hostila prostějovská hala ještě přátelské utkání U19 a Polské seniorské reprezentace, která se připravuje na blížící se Mistrovství světa.

Do utkání s opět o mnoho zkušenějším soupeřem nastoupila lvíčata odhodlaná a ze začátku se opět soupeře držela. Do poločasové přestávky odcházely týmy za stavu 10:8 ve prospěch Polského národního týmu. V poločase druhém se projevila mladistvá nezkušenost a po 40ti minutách zápas skončil poměrem 24:15. Mládežníci si však ze zápasu odnesli cenné zkušenosti a trenéři podněty do budoucí přípravy.

V neděli čekal výběr trenéra Konečného zápas o 3. místo a zároveň odveta ze skupiny, proti týmu On/Off.

Poslední superligové klání zvládla lvíčata i díky skvělému výkonu v obraně na výbornou a po vítězství 19:9 (10:5) si tak z letošního ročníku Superligy odnáší krásné 3. místo.