IKF EUROPA CUP 2019 #03 - den druhý

Český zástupce ani ve druhém hracím dni IKF Europa Cup 2019 nedopadl dobře a prohrál oba dva dnešní zápasy.

KK Brno vs  - SG Pegasus Rommersheid 1991 e.v. 15:17

Korfbal klub Brno nezvládlo ani poslední zápas ve skupině a prohráli s německým mistrem SG Pegasus 15:17, když podalo asi nejlepší výkon ve skupině. Český šampion vstoupil do zápasu výborně, kontroloval hru a měl navrch. Zlom přišel za stavu 3:2, kdy Peter Bušík neproměnil penaltu, což soupeř rychle potrestal a otočil na 3:5. Peter Busik své zaváhání následně odčinil, když dvěma promenenymi penaltami srovnal na 5:5. Ve druhém poločase pak KK Brno již jen dotahoval vedení německého týmu, statečně bojoval, trenér Máša se snažil oživit sestavu, když velmi dobře se na mezinárodní scéně uvedla nadějná Sára Sahatciu, ale na první vítězství ve skupině to nestačilo.

• Johannes Hauffen - 1

Celý zápas, včetně statistik, je ke shlédnutí zde.

KK Brno vs NC Benfica - 8:9

Ve velmi důležitém a prestižním souboji s Núcleo Corfebol Benfica, se kterou Korfbal klub Brno jiz několikrát v posledním pěti letech prohrálo, šlo o hodně. Předem byli jasné, že poražený tým bude muset hrát na podzim kvalifikaci na příští ročník IKF Europa Cupu, ktera se bude konat ve Francii. Český šampion vstoupil do zápasu koncentrovaně a po první čtvrtině vedl po dvou koších Dominiky Drábkové 2:0 a v průběhu čtvrtiny druhé dokonce 5:1. Do poločasove přestávky se šlo za příznivého stavu 6:4. Ve třetí čtvrtině zápas dokázali Portugalci skóre otočit, když krátce vedli 7:8, ale do posledního dějství se vstupovalo za stavu 8:8. Koš padl v poslední čtvrtině až necelé tři minuty před koncem, když Pedro Correira proměnil penaltu. Další útoky Brnu nevycházely a výsledek již vyrovnat nedokázali a zítra je čeká boj o konečné 7.-8. místo. Konečný výsledek 8:9 je pro statečně bojující Jihomoravany velmi nešťastný, protože nebyli horším týmem v tomto zápase.