IKF EUROPA CUP 2019 #02 - den první

Český zástupce do turnaje IKF Europa Cup 2019 nevstoupil příliš šťastně a prohrál oba dva dnešní zápasy.

KK Brno vs 1908 SZAC KSE - 10:16

Český šampion nevstoupil do zápasu dobře. Vypadalo to, že ranní zápas jim příliš nesedí a oproti soupeři působil ospale. V čtvrtině nedokázali brněnští skórovat ani jednou a prohrávali fotbalovým výsledkem 0:2. Po deseti minutách zaznamenalo KK Brno první koš na turnaji, když se trefil Peter Busik. Poločas skončil 3:6, ale našim se nedařilo ani ve druhé polovině - zejména mužská polovina týmu na své soupeře nestačila a rozdíl pomalu, ale stále narůstal. První porážka na turnaji je pro českého mistra trpká, protože s maďarským soupeřem čeští šampioni neprohrávaji a navíc je jasné,že přijdou těžší soupeři v dalsim průběhu turnaje.

Za Korfbal klub Brno:

• Lenka Faltýnková - 3
  • Dominika Drábková - 2
  • Štěpánka Jonáková - 2
  • Peter Bušík - 2
  • Eliška Jonáková - 1

Za 1908 SZAC KSE:

• György Dòrfi - 4
  • Sára Tasnadi - 3
  • Balázs Berenyi - 3
  • Kristóf Tamás Bellusz - 3
  • Viktor Zsolt Bellusz - 2
  • Brigita Bulucz - 1

Celý zápas, včetně statistik, je ke shlédnutí zde.

KK Brno vs Korfbalvereniging TOP/SolarCompleet - 8:25

Nizozemsky mistr Korfbalvereniging TOP/SolarCompleet nastoupil do zápasu proti Korfbal klub Brno v nejsilnější sestavě a bylo to znát, když dokázal zvítězit vysokým rozdílem 25:8. Brněnští sice začali nebojácně a zejména nejzkušenější hráčka Lenka Faltýnková ukazovala, že se dokáže výborně uvolnit i zakončit a svým pohybem dělala své protivnici velké starosti, po prvních pár minutách byl stav 1:1, ale další překvapení se nekonalo a hráči z kolébky korfbalu na hřišti excelovali - tempo míče, výborný pohyb, velká výšková převaha nizozemského mistra udělalo ze zápasu představení, kde čeští šampioni jen přihlíželi exhibici hráčů ze země tulipánů.

Za Korfbal klub Brno:

• Štěpánka Jonáková - 4
  • Jemelíková Vendulka - 1
  • Lenka Faltýnková - 1
  • Peter Bušík - 1
  • Adam Lorenz - 1

Za Korfbalvereniging TOP/SolarCompleet:

• Celeste Split - 7
  • Barbara Brouwer - 4
  • Bastiaan Overwater - 4
  • Mick Snel - 3
  • Frank Mostard - 3
  • Sanne Jousma - 1
  • Jet Hendriks - 1
  • Nick Pikaar - 1
  • Thomas Tiggelman - 1

Celý zápas, včetně statistik, je ke shlédnutí zde.