Střet prvoligových lídrů: neporazitelnost uhájil Prostějov

Jednoznačný šlágr čtvrtého kola druhé nejvyšší korfbalové soutěže představovalo utkání dvou dosud neporažených týmů – Kolína a prostějovské rezervy. Za delší konec tahali v souboji lídrů Hanáci a z Pardubic si zaslouženě odvezli výhru 8:5. Další událost je fakt, že brněnské béčko a Tábor si v tabulce vyměnily pozice. Jihomoravané se po dvou výhrách v městském derby s Novým Lískovcem posunuli na třetí příčku, zatímco Jihočeši v těžké konkurenci museli strpět dvě porážky od favoritů z Kolína a Prostějova.

MINITURNAJ V PARDUBICÍCH (pořadatel Kolín)

Na vzájemný souboj se čekalo až do čtvrtého kola. Kolín si to na palubovce konečně rozdal s prostějovskou rezervou, která po na koše skoupém duelu zvítězila 8:5 a protáhla svou neporazitelnost už na osm zápasů.

Prostějov uspěl 12:9 i nad houževnatým Táborem a v tabulce nasadil k lehkému trháku. V jeho dresu se v soutěžním utkání po dlouhé době objevil i korfbalový matador a trenér Martin Uherka, jenž přispěl ke dvěma výhrám i dvěma koši.

Náskok Prostějova na prvním místě tabulky mohl po čtvrtém kole být i vyšší než dvoubodový. Kolín se totiž proti Táboru pořádně zapotil a o výhru 14:13 se strachoval až do úplného závěru. Vembloudi měli štěstí, protože hráči z Žižkova města zahodili v poslední minutě i nabídnutou penaltu.

Jakub Novotný (hráč, Kolín): „Po vánoční pauze nám chvíli trvalo, než jsme se rozjeli. S Táborem můžeme poděkovat soupeři, moc nám to nešlo v obraně a ani v útoku to nebylo ono. S Prostějovem už jsme se na palubovce cítili líp, ale soupeř nás jednoduše předčil. Na rozdíl od nás totiž trénuje. My jsme přes Vánoce vůbec netrénovali. Chtěli jsme samozřejmě vyhrát oba zápasy, můžeme být rádi za jeden.“

Kolín, VKC : Tábor, KC SPŠS  14:13

Poločas: 8:8. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Jan Jukl. Nejlepší střelci: Paďouková Tereza 4, Čihák Tomáš 3, Novotný Jakub 2, Čejková Denisa 2 - Dvořák Milan 4, Ziegler Tomáš 3, Ambrož Ondřej 2, Kášková Zuzana 2.

Prostějov, SK RG "B" : Tábor, KC SPŠS  12:9

Poločas: 6:1. Rozhodčí: Jan Jukl, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Rieger David 6, Lorencová Kateřina 3, Zelinková Kateřina 2 - Ambrož Ondřej 3, Ziegler Tomáš 3.

Kolín, VKC : Prostějov, SK RG "B"  5:8

Poločas: 4:6. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Jan Jukl. Nejlepší střelci: Dvořák Filip 1, Kozák Michal 1, Novotný Jakub 1, Paďouk Jan 1, Čejková Denisa 1 - Rieger David 4.

MINITURNAJ V NÁCHODĚ

Bez překvapení. V Náchodě se nečekané výsledky neudály. Mezi domácím celkem a Šenovem se čekal vyrovnaný boj, protože před vzájemným střetnutím měly v tabulce stejně bodů. Drama se však nekonalo, nabuzený Náchod totiž soupeře přejel hladce 21:10.

Náchod si hravě 18:6 poradil i se znojemským béčkem a po domácím turnaji může být nadmíru spokojený. Modrým slonům se nedala upřít snaha, jenže k úspěchu to stejně nevedlo, po porážce od domácích totiž jasně 10:23 nestačili ani na Šenov, a letos tak stále čekají na první vítězný pokřik.

Jaroslava Pavlovičová (trenérka, Náchod): „Náš tým toto kolo absolvoval v plné síle a to se projevilo, přehráli jsme oba týmy. Hráči předváděli rychlou a pestrou hru a dařilo se i střelecky.“

SK Plhov Náchod : Modří Sloni YMCA Znojmo "B"  18:6

Poločas: 11:4. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Kolářová Denisa 4, Čermáková Radka 4, Šimek Jan 3, Šmíd Filip 3 - Chrástová Tereza 1, Dančo Aladár 1, Rozmahel Jan 1, Toufar Jan 1, Toufar Jan 1, Vévodová Veronika 1.

Šenov, KC - ZŠ : Modří Sloni YMCA Znojmo "B"  23:10

Poločas: 12:3. Rozhodčí: Jiří Šuhaj, Zdeněk Milichovský. Nejlepší střelci: Holubčíková Kristýna 6, Holubčík Jakub 4, Vernarská Vendula 4 - Toufar Jan 4, Chrástová Tereza 2, Dančo Aladár 2.

SK Plhov Náchod : Šenov, KC - ZŠ  21:10

Poločas: 11:4. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Kolářová Denisa 7, Šmíd Filip 4, Čermáková Radka 3 - Vernarská Vendula 3, Holubčíková Kristýna 2, Musialek Roman 2.

DVOJZÁPAS V BRNĚ

Ani bitva o Brno mezi Korfbal klubem a Novým Lískovcem nepřinesla překvapení, i když ve druhém duelu k němu nebylo moc daleko. Outsider z Lískovce totiž favorita zlobil a v poločase dokonce o koš vedl, ale ani to mu k úspěchu nestačilo. Rezerva aktuálně vedoucího celku extraligy po poločase zabrala a soupeře, který nastoupil jen se třemi korfbalistkami, nakonec přehrál 15:12. První klání bylo jednoznačnější, když vyznělo 23:11 pro Korfbal klub.

Jakub Pernica (hrající trenér, Nový Lískovec): „Druhé utkání bylo z naší strany velmi nadějné. Naší trojici se podařilo soupeře překvapit a ubránila je. Bohužel se nám v pravou chvíli nepodařilo odskočit na větší rozdíl a protivník zápas postupně otočil. Když zhodnotím favority, tak proti nám zahrál nejlíp Prostějov, který však měl hráče z A týmu. Když je nebude mít, myslím, že nejsilnější celek soutěže představuje Kolín.“

Brno, KK "B" : Brno, KK Nový Lískovec  23:11

Poločas: 9:5. Rozhodčí: Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Bušíková Zuzana 6, Cholava Tomáš 6, Weissová Martina 4 - Pernica Jakub 4, Cupáková Markéta 2, Drábková Aneta 2.

Brno, KK "B" : Brno, KK Nový Lískovec  15:12

Poločas: 5:6. Rozhodčí: Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Bušíková Zuzana 3, Fridrichová Eva 3 - Leznar Adam 4, Cupáková Markéta 3, Drábek Miroslav 2.

Tabulka:

1.            Prostějov, SK RG "B"                     8             8             0             0             150:78                  16

2.            Kolín, VKC                                    8             7             0             1             135:85                  14

3.            Brno, KK "B"                                 8             5             0             3             138:111                10

4.            Tábor, KC SPŠS                            8             4             0             4             153:124                8

5.            SK Plhov Náchod                           8             4             0             4             134:113                8

6.            Šenov, KC - ZŠ                               8             3             0             5             115:157                6

7.            Brno, KK Nový Lískovec                  8             1             0             7             97:155                  2

8.            Modří Sloni YMCA Znojmo "B"        8             0             0             8             77:176                  0