Po sedmém kole vede 1. ligu rezerva Prostějova

O víkendu se odehrálo sedmé kolo druhé nejvyšší soutěže a diváci mohli celkem vidět devět zápasů. V sobotu se díky dvěma vítězstvím do palubovce Znojma vyšvihl do čela tým SKK Dolphins Prievidza a přenocoval na prvním místě tabulky, ale jeho prvenství bylo jen krátkou epizodou, neboť v nedělní výsledky přinesly očekávané výhry favoritů a nejlepší slovenský klub posledních let klesl ve vyrovnané tabulce až na místo páté. Na čele tabulky má tak prostějovské béčko jednobodový náskok před dvojicí pronásledovatelů a před další dvojicí s dvoubodovou ztrátou.

V Ostravě si v rámci nedělního dopoledne dvě nelehká vítězství připsal KK Brno „C“, který je složen zejména z juniorských hráčů doplněných bývalým reprezentantem Šedým, když zdolal domácí KK Sokol Koblov 16:10 a oslabené družstvo KK RESPO Kutná Hora, které k zápasu nastoupilo jen se třemi ženami, pouze 20:14. Domácí KK Sokol Koblov se celý zápas trápil proti nadšeně bojujícímu družstvu z Kutné Hory, které vedlo více než polovinu hrací doby, ale nakonec nejtěsnějším rozdílem vyhrál domácí tým 16:15, zejména díky sedmi košům koblovského Hájka, který je nejlepším střelcem soutěže mezi muži s celkem 45 koši.

Poslední turnaj tohoto kola se odehrál v Pardubicích, odkud si dvě vítězství a posun do čela aktuální tabulky odvezla rezerva Vosíme.cz Korfbal Prostějov, když porazila domácí SK Plhov Náchod 20:14 a oslabenou rezervu KK Brno (rovněž hrající pouze se třemi ženami) 22:7. Zajímavostí je, že do střeleckých statistik se zapsalo 12 ze 13 prostějovských hráčů, které trenér Uherka do zápasů nasadil.

Nejlepšími střelci sedmého kola byli Jiří Hájek z KK Sokol Koblov, který si připsal 11 košů a Mikuláš Martinec, jenž zaznamenal 10 košů. Mezi ženami byla nejlepší Pavlína Štěpánová z SK Plhov Náchod s devíti koši.

Tabulka 1. České korfbalové ligy

1.            Vosíme.cz Korfbal Prostějov "B"  14z.        17b.       237:186

2.            Korfbal klub Brno "C"                   10z.        16b.       176:109

3.            Korfbal klub TJ Sokol Koblov       12z.        16b.       200:174