U19 na Vosíme.cz Superlize 2023

U19 na prvním superligovém víkendu v Kolíně

O víkendu 9. - 10.9. se v Kolíně v hale Borky konal první víkend letošního ročníku Superligy, kterého se zúčastnil i výběr reprezentace U19.

Lvíčata se sešla v Kolíně už v pátek na společnou večeři. Sobotní den začal tréninkem před začátkem hracího dne. Odpoledne pak devatenáctka sehrála první klání letošní sezóny a to proti týmu Challenge (složeném z hráčů Kolína a Kutné Hory) i přes sympatický výkon skončil zápas poměrem 20:13 ve prospěch Challenge týmu. Chuť si ale lvíčata spravila výhrou GG košem Sofie Vojnové a odnesla si tak z prvního hracího dne 1 bod.

Druhý den odstartoval výběr trenéra Konečného hned prvním zápasem proti týmu Sommelieris (složeném z hráčů KK Brno). Zápas byl napínavý až do posledního hvizdu, ale dva body za výhru 16:15 si odnesla lvíčata. V GG si U19 zajistila i bod třetí.

Poslední zápas víkendu proti On/Off týmu (převážně Znojemští korfbalisté) byl i přes zkušenostní převahu soupeře velmi vyrovnaný, a nakonec skončil remízou 14:14. GG tentokrát U19 neukořistila a tak s celkovým počtem 5 bodů tak lvíčata čekala jak skončí zbývající zápasy žluté skupiny. Ty nakonec zamotaly s pořadím tak, že se U19 jako první mládežnický tým v historii Superligy, probojoval do semifinálových bojů a sehraje za dva týdny semifinále v Prostějově proti vítězi modré skupiny – týmu Chňapíci.

Za U19 se zúčastnili:

• Eliška Křížková
• Jitka Pavlíčková
• Lenka Buriánková
• Kristýna Kopišová
• Jitka Štěpánová
• Sofie Vojnová
• Adam Filder
• Tomáš Hák
• Ondřej Poslušný
• Martin Němeček
• Filip Šupík