ME U19 Katalánsko – den první a druhý

V brzkých ranních hodinách, ve středu 27.3., se na pražském letišti sešli nominovaní reprezentanti, aby vyrazili na cestu do dějiště mistrovství Evropy. Cesta začala zhruba hodinovým letem do Varšavy, kde si čekání na letadlo do Barcelony všichni krátili po svém. Zhruba v 17:30 výprava zdárně dorazila do Barcelony, odkud zbývala už jen necelá hodina projížďky po krásném katalánském pobřeží. Po příjezdu do jednoho z dějišť turnaje – Vilanova i la Gertrú, si všichni dali zaslouženou večeři, ubytovali se a šli spát.

Čtvrtek 28.3. byl ve znamení aklimatizace a poznávání. Po snídani se hráči prošli po městě, slunili se na pláži, odvážnější vyzkoušeli teplotu místního moře. Týmového ducha podpořil také nákup společného outfitu – plážových košil. Tým se opět sešel na obědě, po kterém následoval meeting, kde trenér Konečný seznámil hráče s informacemi o turnaji a uvedl program a taktiku na první zápasy, které lvíčata čekají už v pátek v 9:30 proti Belgii a 14:35 proti domácímu Katalánsku. Po meetingu byl na řadě trénink, na kterém se hráči rozstříleli a osvěžili si základní herní principy. Poslední byla na programu dne večeře a hlavně odpočinek.

Sledujte dál dobrodružství českých lvíčat na webu repre.korfbal.cz a socinálních sítích #korfbalcz!