Česká republika vybojovala čtvrté místo na World Cup U17 2022

Reprezentace talentované mládeže ve věkové kategorii do 17 let se střetla v rámci finálového dne nejdříve v semifinálovém souboji s Belgií, která vyhrála základní skupinu B. Češi nastoupili v sestavě Toufar, Křupal, Pavlíčková, Pařilová, která zahájila zápas v obranné zóně a s útočnou čtveřicí Holík, Němeček, Křížková, Vojnová a první poločas nabídl skvělou bitvu s výbornými obranami a mnoha vypjatými situacemi, když první žlutou kartu dostal český trenér Lukáš Filip za přehnaně emotivní komunikaci s rozhodčím zápasu. Poločasové skóre 5:5 slibovalo vyrovnanou bitvu a Češi do stavu 8:8 dokázali vždy čeští reprezentanti dotahovat skóre. Následně však si Belgie dokázala vytvořit tříkošový náskok, který postupně dokázala navýšit až na konečný šestikošový rozdíl. I tak ale čeští reprezentanti získali mnoho uznání od přítomných diváků i odborníků a čekal je boj o konečné třetí místo, do něhož se česká reprezentace dokázala probojovat poprvé od roku 2014.

Semifinále:

Česká republika U17 – Belgie U17             14:20     (poločas 5:5)

Koše: Toufar 4, Němeček 4, Křupal 2, Pavlíčková 1, Holík 1, Hák 1, Křížková 1

Do zápasu o třetí místo proti nejlepšímu asijskému družstvu Taiwanu nastoupili Češi v sestavě pozměněné na dvou postech, když Buriánková nahradila Křížkovou a Hák Holíka. Svěřenci trenéra Filipa zkoušeli zastavit taiwanské útoky důslednou obranou doskoku, což se ukázalo v úvodu utkání jako dobrý krok a naši reprezentanti se ujali vedení 3:1 po koších Buriánkové, Toufara a Pavlíčkové. Ve zbytku první půle však nedokázali čelit tlaku asijského protivníka a navíc je začalo trápit proměňování vyložených šancí a do poločasové přestávky se šlo za stavu 5:10. Ve druhé půli pokračovali Češi v maximálním nasazení, ale snížit se jim nepodařilo a podlehli 12:21, ale i tak si dokázali po mnoha letech vrátit český korfbal do bojů o medaile.