Okénko do Korfballeague 2021-2022 - 3. kolo

Nejvyšší nizozemská soutěž Korfballeague má během 14 dní nové sezóny za sebou již třetí kolo a nejlepším družstvem je v dosavadním průběhu družstvo PKC Papendrecht, které je obhájcem titulu nizozemského šampióna a vede díky lepšímu skóre skupinu B. Právě ve třetím kole obhájce titulu PKC smetl rozdílem třídy TOP Sassenheim 35:18, což je porážka téměř potupná při skutečnosti, že TOP je jedním z nejúspěšnějších družstev poslední desetiletky. Na druhém místě skupiny B je ve skvělé formě hrající družstvo DVO Bennekom, které disponuje aktuálně největší palebnou silou, když má nejvíce nastřílených košů – za tři zápasy 91 a jako jediné si drží neuvěřitelný průměr více než třiceti košů na jeden zápas. Navíc v týmu DVO můžeme nalézt hned dva hráče na špici střelecké tabulky, které vévodí Gertjan Meerkerk s 22 koši před svým spoluhráčem Chrisem van Harenem s 19 koši.

Skupině A vévodí Fortuna Delft, která po výrazném posílení kádru zatím soupeře zdolává s lehkostí a zůstává po třetím kole jediným neporaženým celkem této skupiny. Na druhém místě zůstává i přes těsnou porážku Koog Zaandijk, který má na kontě 4 body stejně jako jeho přemožitel Blauw Wit a rovněž LDODK, jež si poradilo výsledkem 26:22 s posledním družstvem tabulky skupiny A.

Hitem příštího kola, které je naplánované na 11.prosince bude zcela nepochybně zápas DVO – PKC, který se uskuteční od 18:30 v Bennekomu a bude jej možné sledovat na webových stránkách eyecons.com.

Skupina A Korfballeague – 3.kolo

KCC – Fortuna                                    16:30