Okénko do Korfballeague - Do finále nakročeno PKC a DVO

První semifinálová střetnutí nabídla zaplněným halám zajímavý korfbal. V Papendrechtu hostilo domácí PKC Koog Zaandijk, který vede jako hlavní trenér bývalá ikona KZ a reprezentace Tim Bakker. A právě družstvo KZ vstoupilo do utkání lépe, když se ujalo vedení na žhavé palubovce PKC 0:2, ale domácí favorit rychle dokázal odpovědět, v polovině prvního dějství byl stav 5:5 a postupně přicházel tlak domácích, kteří do poločasové přestávky šli za vedení 12:7. Do druhé půle nachystal trenér KZ Bakker změnu v sestavě, když na hřiště poslal Anouk Haarsovou s doskokovými úkoly, neboť převaha PKC právě na doskoku byla enormní. KZ dokázalo šňůrou čtyř košů během prvních pěti minut snížit až na rozdíl jediného koše na 12:11, ale následně PKC opět převzalo iniciativu a odskočilo na 18:12, když do konce zápasu zbývalo 15 minut. V dalším průběhu domácí náskok ještě navýšili až na 10 košů, potvrdili roli favorita a zaslouženě si v sérii hrané na dvě vítězství připsali první výhru.

PKC/Vertom vs KZ/Keukensale.com - 26:16 (poločas 12:7) stav série 1:0

Koše: van der Werff 6, Kunst 5, van Wijngaarden 3, Hintzbergen 3, Jonker 2, Oppe 2, Schrőder 2, Zuijdwegt 2, van Houwelingen 1 – Boerhout 4, Dik 3, de Vries 3, Engel 2, van den Goorbergh 2, Cordus 1, Out 1

Ve druhé sérii se první utkání odehrálo na hřišti LDODK, který v závěru základní části nedokázal udržet prvenství v tabulce a po sérii porážek klesl na místo druhé a k ideálnímu rozpoložení měl daleko. DVO tak na jeho palubovku odjíždělo s nadějí na dobrý výsledek a s nejlepším střelcem základní části Meerkerkem v sestavě. Toho sice domácí dokázali eliminovat, když v zápase skóroval pouze jednou ze 14 střeleckých pokusů, a to z penalty, ale i tak se hosté hned na začátku ujali vedení 0:4 a domácí trenér musel hned v úvodu reagovat oddechovým časem, aby zmírnil hostující eufórii. I přesto ale hosté udrželi poločasové vedení 8:11. Do druhé půle vstoupilo domácí družstvo výrazně lépe, dokázalo vyrovnat na 12:12 a dokonce se ujalo vedení 14:12. Domácí diváci v tu chvíli věřili ve vítězství, ale DVO vyrovnal na 14:14 a šest minut před koncem Boadiová třetím košem v utkání zajistila hostům vedení 14:15. Konec zápasu již další úspěšnou střelu nepřinesl a střelecká úspěšnost obou týmů klesla hluboko pod dvacet procent (13,46% - 17,78%) a až tři vteřiny před koncem potvrdil vítězství hostujícího týmu 14:16 košem z penalty nejlepší hostující střelec zápasu Jeffrey van Huenen.

LDODK/Rinsma Modeplein vs DVO/Transus - 14:16 (poločas 8:11) stav série 0:1

Koše: Faber F. 4, Zwart 4, Visscher 3, Faber R. 2, Frieswijk 1 – van Huenen 4, Boadi 3, de Korte 3, van der Neut 3, Meerkerk 1, Brouwer 1, Peet 1