IKF U19 WKC 2019 #03 - den třetí

Česká Republika vs Maďarsko 8:4 (2:4)

Čeští junioři nastoupili k poslednímu zápasu na turnaji s nelichotivou bilancí jedné výhry a čtyř porážek, když jejich soupeř na tom byl velmi podobně. Zápas se hrál na standardní hrací čas 4*10minut čistého, stejně jako oba včerejší zápasy v play-off (pouze zápasy ve skupinách se hrály na 4*8 minut čistého hracího času). Čeští reprezentanti vyrukovali na maďarské soupeře důslednou obranou, ale i tak dovolili soupeřům dvakrát v prvním pěti minutách skórovat a prohrávali 1:2, protože útočné snahy postrádali nápaditost i přesnost zakončení. Do konce první čtvrtiny však naši dokázali vývoj skóre točit a ujali se vedení 3:2. Střelecké trápení pokračovalo i ve druhé čtvrtině, kdy ze hry nepadl ani jeden koš – o jedinou změnu skóre se postarala Anna Literová proměněnou penaltou a v poločase tak svítil na ukazateli stav 4:2. Oba týmy tak zaznamenaly střelecký antirekord tohoto Mistrovství Světa U19 s jediným košem vstřeleným za desetiminutovou čtvrtinu. Žádné střelecké hody se nekonaly ani v poločase druhém, který kopíroval vývoj první půle a konečný výsledek 8:4 ve prospěch českého týmu sice přinesl pro český tým konečné sedmé místo a k tomu i prozření, že korfbalová špička světového korfbalu je někde úplně jinde a bez řádného individuálního, zodpovědného a důsledného přístupu každého reprezentanta, bez kvalitní přípravy v klubech a bez kvalitní domácí soutěže, nebude český korfbal schopen se měřit s nejlepšími týmy světa.

Střelci: Jiřička 2, Literová 2, Vernarská 1, Martinec 1, Toufar 1, Nováková K. 1

Záznam zápasu

Ve třech zápasech v play-off čeští junioři zaznamenali za 120 minut pouhých 26 košů, přičemž jich 50 obdrželi. V žádné z dvanácti odehraných čtvrtin nedokázali vstřelit více než tři koše a dokonce ve třech čtvrtinách vstřelili pouze po jednom koši, což značí, že produktivita zakončení je skutečným problémem. Chybějící osoba střelce je tedy více než citelná.