Kolín si pojistil prvoligové finále, velmi blízko boje o titul je i Náchod

Kdyby si to ve finále první ligy nerozdal Kolín s Náchodem, bude to velké překvapení. Kolín si totiž v předposledním sedmém kole v sobotu výhrou nad Novým Lískovcem definitivně pojistil finálovou účast a velký krok učinil i Náchod, který vyhrál oba své duely. Na vedoucí Kolín nyní ztrácí jen bod a o zápas o zlato ho připraví jen velká souhra náhod v posledním kole.

MINITURNAJ V PROSTĚJOVĚ

Udělali, co mohli, finále je však přesto nejspíš mine. Korfbalisté prostějovské rezervy sice v sobotu vyhráli oba své domácí duely nad Znojmem B a Táborem, do finále však mají daleko. V závěrečném kole si to rozdají s přímými konkurenty Náchodem a Brnem B a obě utkání musejí bezpodmínečně vyhrát a ještě jim to nemusí stačit. Naději však mají.

Na domácí palubovce nejprve absolvovali jednodušší duel se Znojmem B, s nímž si na začátku vypracovali náskok, který udrželi až do konce. Těžší klání je čekalo ve druhém zápase dne s Táborem, který jim dlouho vzdoroval. O své pětikošové výhře rozhodli Hanáci až ke konci zápasu, když se trefili třikrát v řadě a soupeři odskočili na větší rozdíl.

Jan Tichý (hráč, Prostějov): „Určitě spekulujeme, že ještě existuje teoretická možnost podívat se do finále. Základ je porazit v příštím kole Náchod i Brno a doufat, že Náchod prohraje i zápas s Brnem. Ještě jsme poslední kolo neřešili, jestli postavíme třeba i víc hráčů z extraligy. Spíš bude záležet, jestli se to třeba nebude krýt se semifinále dorostu. Nás ještě čekají dva extraligové zápasy, tak se soustředíme na ně. Proti Znojmu šlo v sobotu o jednodušší zápas než s Táborem. Znojmu jsme odskočili po první čtvrtině na 7:3 a náskok jsme drželi až do konce. S Táborem to bylo hodně vyrovnané, rozhodla až naše tříkošová šňůra ke konci.“

Prostějov, SK RG "B" - Modří Sloni YMCA Znojmo "B"  24:20

Poločas: 11:8. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Zuzana Maňáková. Nejlepší střelci: Horák Dominik 5, Lorencová Kateřina 5, Rieger David 5 - Nguyen Patrik 6, Toufar ml. Jan 5.

Tábor, KC SPŠS - Modří Sloni YMCA Znojmo "B"  15:16

Poločas: 7:8. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Zuzana Maňáková. Nejlepší střelci: Šteger David 4, Ambrož Ondřej 3 - Nguyen Patrik 5, Toufar ml. Jan 5.

Prostějov, SK RG "B" - Tábor, KC SPŠS  17:12

Poločas: 7:6. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Zuzana Maňáková. Nejlepší střelci: Galíček Petr 5, Tichý Jan 5 - Horáková Pavla 4, Kášková Zuzana 4.

MINITURNAJ V KUŘIMI (pořadatel Nový Lískovec)

Jsou na tom podobně jako Prostějov, ambice však mají trochu jiné. Korfbalisty brněnské rezervy čeká totožný scénář jako prostějovské hráče. Pokud chtějí do finále, musejí vyhrát oba poslední zápasy. Brňané však po něm nejdou za každou cenu, důležitější je pro ně dát prostor hodně hráčům a korfbal si užít. O tom svědčí i fakt, že do derby s Novým Lískovcem, které jim mohlo přinést větší finálové naděje, nenasadili to nejsilnější, co měli k dispozici.

To Kolín už má klid. Finálovou účast si pojistil hned v prvním kuřimském utkání, když si poradil s domácím Novým Lískovcem. Pak už je nemusela mrzet ani remíza s béčkem Korfbal klubu. Obhájce titulu, který loni slavil po výhře na Prostějovem, si tak může v klidu počkat na soupeře pro finále. S největší pravděpodobností se však může chystat na Náchod.

Ondřej Fridrich (hráč, Brno B): „Po finále letos zvlášť nekoukáme, máme trochu jiné cíle. Samozřejmě by to byl příjemný bonus, ale chceme hlavně dát prostor co nejvíc hráčům a pěkně si zahrát. Proti Kolínu jsme trochu improvizovali v sestavě, takže nám dýl trvalo, než jsme se dostali do provozní teploty. Pak se nám však začalo víc dařit a stáhli jsme šestibodové manko. Proti Novému Lískovci jsme nasadili víc nováčků, aby si také zahráli. Soupeř byl zdatný a v poslední minutě jsme mohli i vyrovnat, štěstí se bohužel přiklonilo k soupeři.“

Brno, KK Nový Lískovec - Kolín, VKC  11:14

Poločas: 5:7. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Šedý Jan 4, Pospíšilová Lenka 3 - Hasnédl Marek 3.

Brno, KK "B" - Kolín, VKC  15:15

Poločas: 6:10. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal, Petr Šnajdr. ŽK: Fridrich (Brno). Nejlepší střelci: Cholava Tomáš 3, Fridrichová Eva 3, Mášová Marie 3 - Literová Anna 4.

Brno, KK Nový Lískovec - Brno, KK "B"  16:14

Poločas: 6:6. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Kubů Nela 4, Pernicová Markéta 4, Šedý Jan 4 - Cholava Tomáš 3, Fridrichová Eva 3.

MINITURNAJ V PARDUBICÍCH (pořadatel Náchod)

Pořadatelský tým nenechal nic náhodě. Náchod v Pardubicích potřeboval se soupeři ze dna tabulky bodovat naplno a to splnil. Vyhrál bez problémů oba zápasy s Wroclawí i Šenovem a už se pomalu může těšit na boj o prvoligový titul.

V posledním kole Náchod změří síly s dotírajícími rezervami Brna a Prostějova, i dvě prohry ho však v cestě do finále nezastaví. Ve prospěch náchodských korfbalistů hraje totiž už takřka nedostižné skóre. Aby Brno, nebo Prostějov Náchodu finále ještě vzaly, musely by si oba týmy na poslední kolo do Brna přizvat nějaké nadpřirozené bytosti.

SK Plhov Náchod - Sport Club Defenders Korfball Wrocław  20:5

Poločas: 12:3. Rozhodčí: Jiří Šuhaj, Jan Paďouk. Nejlepší střelci: Nováková Klárka 6, Novotný Jakub 4 - Sobkowiak Paweł 2.

Sport Club Defenders Korfball Wrocław - Šenov, KC - ZŠ  15:24

Poločas: 7:14. Rozhodčí: Jan Paďouk, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Gryglewicz Marek 6, Sobkowiak Paweł 6 - Holubčíková Kristýna 9, Hájek Jiří 3, Sedláková Denisa 3.

SK Plhov Náchod - Šenov, KC - ZŠ  29:5

Poločas: 15:2. Rozhodčí: Jiří Šuhaj, Jan Paďouk. Nejlepší střelci: Kolářová Denisa 7, Nováková Klárka 7 - Holubčík Jakub  3.

Tabulka:

1.            Kolín, VKC                                           14           11           2             1             236:150                24

2.            SK Plhov Náchod                                  14           10           3             1             256:178                23

3.            Brno, KK "B"                                        14           8             3             3             203:162                19

4.            Prostějov, SK RG "B"                            14           9             1             4             230:201                19

5.            Modří Sloni YMCA Znojmo "B"               14           6             2             6             231:236                14

6.            Tábor, KC SPŠS                                   14           6             1             7             215:206                13

7.            Brno, KK Nový Lískovec                         14           3             0             11           190:240                6

8.            S. C. Defenders Korfball Wrocław           14           2             1             11           165:277                5

9.            Šenov, KC - ZŠ                                     14           1             1             12           143:219                3