Kolín se prodral do čela první ligy a je blízko finále

Do vedení jdou v pravou chvíli. Korfbalisté Kolína se po dvou výhrách v dohrávce čtvrtého kola první ligy dostali poprvé v sezoně na první místo tabulky a jsou hodně blízko finálové účasti. V Sezimově ústí přehráli hladce polskou Wroclaw a v důležitém utkání zdolali 16:12 i domácí Tábor. Ten naopak prohrou na finále ztratil téměř šanci.

V kompletní tabulce čtyři zápasy před koncem mají kolínští Vembloudi na čele dvoubodový náskok na Náchod a na třetí Brno B už mají tříbodouvou rezervu. V Sezimově Ústí se v neděli čekalo hlavně na to, jak dopadne závěrečný zápas mezi domácím zkušeným celkem a právě Kolínem. První polovina byla vyrovnaná, pak se však obhájce titulu dostal do tempa a díky zlepšené střelbě si odnesl čtyřkošové vítězství. Na postupové pozice ztrácí už šest bodů.

Denisa Čejková (hráčka, Kolín): „Finále ještě úplně definitivní nemáme, ale jsme mu už blízko. Do Sezimova Ústí jsme jeli s tím, že chceme čtyři body. To se nám podařilo, takže jsme spokojení. Proti Táboru jsme nejdřív nehráli podle našich představ, pak jsme se dostali do tempa a druhá půlka už byla lepší. I když pořád to nebylo úplně ideální. Na Wroclawi jde vidět, že její hráči nemají s korfbalem tolik zkušeností. Ale snažili se a hráli bojovně. Nad finále ještě nepřemýšlíme, hlavní je se tam dostat. Soupeře vůbec zatím neřešíme.“

Tábor, KC SPŠS - Sport Club Defenders Korfball Wrocław  31:8

Poločas: 11:5. Rozhodčí. Pavel Minarčík, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Kášková Zuzana 8, Ziegler Tomáš  7, Horáková Pavla 5 - Gryglewicz Marek 5, Sobkowiak Paweł 2.

Sport Club Defenders Korfball Wrocław - Kolín, VKC 5:24

Poločas: 2:11. Rozhodčí: Jiří Šuhaj, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Sobkowiak Paweł 2 - Literová Anna 5, Hasnédl Kryštof 3, Kubíček Matěj 3, Čejková Denisa 3.

Tábor, KC SPŠS - Kolín, VKC  12:16

Poločas: 6:7. Rozhodčí. Pavel Minarčík, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Ambrož Ondřej 4, Horáková Pavla 3, Šteger David 3 - Kubíček Matěj 4, Paďouková Tereza 3.

Tabulka:

1.            Kolín, VKC                                                12           10           1             1             207:124                21

2.            SK Plhov Náchod                                      12           8             3             1             207:168                19

3.            Brno, KK "B"                                              12           8             2             2             174:131                18

4.            Prostějov, SK RG "B"                                12           7             1             4             189:169                15

5.            Tábor, KC SPŠS                                        12           6             1             5             188:173                13

6.            Modří Sloni YMCA Znojmo "B"                   12           5             2             5             195:197                12

7.            Sport Club Defenders Wrocław                 12           2             1             9             145:233                5

8.            Brno, KK Nový Lískovec                             12           2             0             10           163:212                4

9.            Šenov, KC - ZŠ                                           12           0             1             11           114:175                1