První liga: Náchod přidal další dvě výhry a stále ještě neprohrál

Další dva zářezy. V neúplném pátém kole druhé nejvyšší korfbalové soutěže opět zazářili hráči Náchoda. S Novým Lískovcem i Táborem měli sice plné ruce práce, ale dovedli utkání k úspěchu a letos zatím ztratili jen dva body za dvě remízy. Zbylých osm duelů vyhráli a dál vévodí tabulce. Sobotní boje vyšly i Kolínu, který si z miniturnaje v Polance nad Odrou odvezl čtyři body za vítězství nad Šenovem i prostějovským béčkem.

MINITURNAJ V KUTNÉ HOŘE (pořadatel Náchod)

Loni skončili na čtvrtém místě, letos útočí mnohem výš. Korfbalisté Náchodu dál berou první ligu útokem. V domácím miniturnaji, ke kterému si pozvali své soupeře do Kutné Hory, sice nedominovali, na čtyři body jim to však stačilo. Díky výhrám 17:16 nad Novým Lískovcem a 20:17 nad Táborem dál drží první příčku tabulky.

Částečně spokojený je po sobotě i Tábor, který uzmul alespoň dva body za výhru 16:10 nad letos nevyzpytatelným Novým Lískovcem. Táborští uspěli i přesto, že v zápasech postrádali dlouhodobě zraněného Daniela Valeše a Davida Štegera, jenž byl v zahraničí.

SK Plhov Náchod - Brno, KK Nový Lískovec  17:16

Poločas: 12:9. Rozhodčí: Jiří Šuhaj, Lukáš Pazourek. Nejlepší střelci: Kolářová Denisa 6, Novotný Jakub 3, Šmíd Filip 3 - Pospíšilová Lenka 4, Cupáková Markéta 3.

Brno, KK Nový Lískovec - Tábor, KC SPŠS  10:16

Poločas: 8:8. Rozhodčí: Jiří Šuhaj, Lukáš Pazourek. Nejlepší střelci: Cupáková Magdaléna 3, Kubů Nela 3 - Ambrož Jan 3, Dvořák Milan 3, Horáková Pavla 3.

SK Plhov Náchod - Tábor, KC SPŠS  20:17

Poločas: 11:9. Rozhodčí: Lukáš Pazourek, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Kolářová Denisa 5, Štěpánová Pavlína 5, Novotný Jakub 4 - Ambrož Ondřej 5, Ziegler Tomáš 5, Horáková Pavla 4.

Pavla Horáková (hráčka, Tábor): „Vzhledem k tomu, s jakou jsme nastoupili sestavou, tak jsme podali docela slušný výkon. Proti Novému Lískovci nám vyšla taktika, kdy jsme soupeře nechali střílet. Měli jsme vysokou sestavu a navíc jsme spoléhali na to, že Lískovci to z dálky tolik nejde. Vyšlo nám to, hlavně ve druhé půli, kdy už soupeře trochu opustilo počáteční nadšení. Trochu nás mrzí ztracený zápas s Náchodem, protože jsme měli dost šancí, které jsme bohužel neproměnili. Náchod hrál ve vlnách, kdy se mu chvíli dařilo, a odskočil nám a my ho pak doháněli. Výkony Náchodu mě však vůbec nepřekvapují, už loni jeho hráči prokazovali velký potenciál. Mají dobré vedení v čele s Radkou Čermákovou a to je velmi důležité.“

MINITURNAJ V POLANCE NAD ODROU (pořadatel Šenov)

Mistr dál drží vysoký standard. Kolín v pátém kole nezaváhal se Šenovem, ani se silnou rezervou Prostějova a dál může směle pomýšlet na obhajobu titulu. V sobotu nejprve do duelu s Šenovem nasadil dravé mládí a naplno to rozbalil proti Prostějovu.

Vembloudi rezervě Hanáků uštědřili lekci, když zápas ovládli jasně 24:9. Kolín konečně naplno přenesl do zápasů tréninkové úsilí a jeho soupeři s ním letos opět musejí počítat. Zvlášť když se postupně do bývalé formy rozehrává i bývalý reprezentant Matěj Kubíček.

Šenovští nestačili ani na Prostějov a letos dál čekají na první výhru, což je zatím drží přikované na posledním místě tabulky.

Šenov, KC - ZŠ Kolín, VKC 8:16

Poločas: 5:7. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal, Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Holubčíková Kristýna 4, Hájek Jiří 2 - Hasnédl Marek 3, Novotný Jakub 3.

Kolín, VKC - Prostějov, SK RG "B" 24:9

Poločas: 12:3. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Paďouková Tereza 8, Literová Anna 4 - Dušek Martin 2, Lužný Martin 2, Zelinková Kateřina 2.

Šenov, KC - ZŠ - Prostějov, SK RG "B" 10:12

Poločas: 4:9. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal, Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Škrobová Tereza 3, Hájek Jiří 2 - Dušek Martin 3, Tichý Jan 3.

Jakub Novotný (hráč, Kolín): „Poprvé v sezoně jsme se v zápase shodli na tom, co trénujeme. Už nějakou dobu pracujeme na herním systému, protože s námi nastupuje několik hráčů, kteří tu ještě před nedávnem nebyli a byli zvyklí na něco jiného. Navíc jsme zlepšili střelbu. Výkon proti Prostějovu byl z naší strany výborný, vyhrát první čtvrtinu 9:0 je fakt pěkný. Výhra v prvním utkání se Šenovem možná není tak výrazná, ale nasadili jsme mladší hráče, aby si taky zahráli.“

Tabulka:

1.            SK Plhov Náchod                                           10           8             2             0             175:130                18

2.            Kolín, VKC                                                     8             6             1             1             129:85                  13

3.            Brno, KK "B"                                                  8             5             2             1             110:90                  12

4.            Prostějov, SK RG "B"                                      10           5             1             4             152:148                11

5.            Modří Sloni YMCA Znojmo "B"                          8             5             0             3             138:121                10

6.            Tábor, KC SPŠS                                              8             3             1             4             112:127                7

7.            Brno, KK Nový Lískovec                                   10           2             0             8             139:173                4

8.            Sport Club Defenders Korfball Wrocław               6           1             0             5             84:121                  2

9.            Šenov, KC - ZŠ                                                10           0             1             9             95:139                  1