Drama až do konce. Souboj vládců první ligy skončil remízou

Na tento duel se v první korfbalové lize čekalo dlouho. A bitva prvního Náchoda s druhým brněnským béčkem nezklamala. Napínavá podívaná nakonec přinesla spravedlivou remízu 20:20. Ve druhém miniturnaji zazářila znojemská rezerva, která z návštěvy Brna vytěžila všechny čtyři body.

MINITURNAJ V PARDUBICÍCH (pořadatel Náchod)

Parádní korfbalové bitvy s parádním vyvrcholením. V Pardubicích se v miniturnaji utkaly tři celky z vrchní poloviny tabulky a jejich souboje rozhodně nenudily. Z vyrovnaného měření sil nakonec vyšel nejlépe Náchod, jenž získal tři body za výhru a remízu. Jde přitom teprve o jeho druhou ztrátu sezony.

Smůlu měli Brňané, kteří se sice v obou duelech soupeři vyrovnali, jenže získali jen bod, když je dokázal porazit Prostějov. Hanáci dlouho na soupeře ztráceli, vytrvalým tlakem však nakonec slavili úspěch 13:11.

Při vyvrcholení dne na sebe narazila náchodská odhodlanost s brněnskými zkušenostmi a oba týmy se tahaly o každý koš. Za stavu 20:20 měly oba celky šanci na strhnutí utkání na svou stranu, jenže ji nevyužily a rozešly se tak smírně.

Ondřej Fridrich (hráč, Brno): „Utkání s Prostějovem bohužel provázelo velké množství nepřesných výroků rozhodčího na obou stranách. Bohužel pro nás jsme si černého Petra vytáhli my, když minutu a půl před koncem za remízového stavu 11:11 penaltový zákrok naší obrany viděl z celé haly snad opravdu jen sudí. Prostějov nabídnutou šancí zdarma nepohrdl a získal důležité vedení. Měli jsme ještě šanci na odplatu, ale Zuzčina donáška se do koše nepřekulila a Prostějov tak ještě potvrdil vítězství v posledních vteřinách třináctým košem, když už jsme hráli vabank se snahou získat míč. Proti Náchodu jsme předváděli velmi soustředěný výkon v obraně i v útoku, který byl navíc doprovázen až mimořádně přesným zakončením. V poločase vedl Náchod, pak jsme převzali otěže zápasu my. Jenže Náchod vždy kontroval. Chvíli před koncem vedl, naštěstí kapitánka Barča (Dvořáková – pozn. red.) vyrovnala. Z pardubického turnaje jsme si tak odvezli jediný bod, i když si troufnu říct, že za předvedené výkony jsme si jich rozhodně zasloužili víc.“

SK Plhov Náchod - Prostějov, SK RG "B"  17:12

Poločas: 9:8. Rozhodčí: Lukáš Pazourek, Jan Paďouk. Nejlepší střelci: Novotný Jakub 4 - Rieger David 3.

Prostějov, SK RG "B" - Brno, KK "B"  13:11

Poločas: 4:5. Rozhodčí: Jan Paďouk, Lukáš Pazourek. Nejlepší střelci: Galíček Petr 5 - Bušíková Zuzana 4, Fridrichová Eva 3.

SK Plhov Náchod - Brno, KK "B"  20:20

Poločas: 11:10. Rozhodčí: Jan Paďouk, Lukáš Pazourek. Nejlepší střelci: Šmíd Filip 5 - Fridrich Ondřej 4, Mášová Marie 4, Ziegler Jiří 4.

MINITURNAJ V BRNĚ

Vánoční večírek je nezastavil. Znojemští korfbalisté v pátek absolvovali „náročné“ soustředění v restauraci a jak bylo v sobotu vidět, na čtvrté kolo první ligy se hráči jeho rezervy připravili zodpovědně. V Brně totiž nejprve těsně po napínavém boji přehráli Šenov a poté si poradili i s domácím Novým Lískovcem.

Šenovu se výjezd na jih Moravy naopak zle nevydařil, když prohrál i druhý duel s domácími korfbalisty.  V minulém kole přitom havířovský celek sebral bod vedoucímu Náchodu, jde však zatím o jeho jediný letošní úspěch a v tabulce tak Šenovským patří až poslední příčka.

Jakub Žák (hráč, Znojmo B): „Na hřišti to bylo hodně zajímavé. Večírek byl v nohách dost, ale soupeři na tom údajně byli podobně. Se Šenovem to bylo ale napínavé až do konce. Je nás málo a i na béčko jezdí v podstatě stejní kluci jako na áčko. Holek máme přece jen o něco víc. Dobrou zprávu představuje, že se ke korfbalu vrací Tomáš Veselý. Naopak Jirka Podzemský, jenž rehabilitoval po zranění kolena, se odrovnal na dlouho. Upadl na schodech a v poraněném koleni si přetrhal snad všechno.“

Brno, KK Nový Lískovec - Šenov, KC - ZŠ  16:12

Poločas: 8:5. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Cupáková Markéta 6, Šedý Jan 4 - Holubčíková Kristýna 3, Vernarská Tereza 3.

Modří Sloni YMCA Znojmo "B" - Šenov, KC - ZŠ  18:17

Poločas: 9:9. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal, Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Nguyen Patrik 8, Toufar ml. Jan 5 - Vernarská Tereza 7, Holubčíková Kristýna 4.

Brno, KK Nový Lískovec - Modří Sloni YMCA Znojmo "B"  14:19

Poločas: 9:8. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Cupáková Markéta 7, Šedý Jan 3 - Toufar ml. Jan 9, Nguyen Patrik 5.

Tabulka:

1.            SK Plhov Náchod                            8             6             2             0             138:97                   14

2.            Brno, KK "B"                                    8             5             2             1             110:90                   12

3.            Modří Sloni YMCA Znojmo "B"         8             5             0             3             138:121                10

4.            Kolín, VKC                                       6             4             1             1             89:68                     9

5.            Prostějov, SK RG "B"                        8             4             1             3             131:114                9

6.            Tábor, KC SPŠS                               6             2             1             3             79:97                     5

7.            Brno, KK Nový Lískovec                    8             2             0             6             113:140                4

8.            Defenders Korfball Wrocław              6             1             0             5             84:121                   2

9.            Šenov, KC - ZŠ                                  8             0             1             7             77:111                   1