První liga: dosavadní vládci utrpěli první ztráty, Wroclav poprvé vyhrála

Už nikdo nezůstal stoprocentní. Ve druhé nejvyšší korfbalové soutěži po třetím kole už není tým, který by bral jen výhry. První bod za jednu remízu totiž v neděli ztratily celky dosud suverénního brněnského béčka a Náchodu. První bodový zisk naopak zaznamenal polský nováček z Wroclavi, na jehož lopatě skončil Šenov.

MINITURNAJ V KUTNÉ HOŘE

Nastoupil proti svým. Reprezentant Jan Šedý dlouho patřil mezi základní stavební kameny brněnského Korfbal klubu, letos se však poprvé postavil proti svým nedávným spoluhráčům. Před letošní sezonou totiž Šedý z osobních důvodů přešel k městskému rivalovi z Nové Lískovce a právě jeho nový tým vyzval v neděli poprvé Korfbal klub. Šedý přitom po zranění z mistrovství Evropy nastoupil v letošní sezoně poprvé.

Nový Lískovec se s jeho příchodem sice zvedl, na druhou letošní výhru to však proti silným týmům nestačilo. Nejdramatičtější duel miniturnaje v Kutné Hoře se pak odehrál mezi Kolínem a brněnskou rezervou. Kolín po prvním nevydařeném poločase povstal a zápas dovedl k remíze 14:14, když vyrovnávající koš trefil zhruba minutu před koncem.

Jan Šedý (hráč, Nový Lískovec): „Ze své premiéry v dresu Nového Lískovce mám dobré pocity. Hrálo se uvolněně a vše proběhlo v přátelském duchu. Je samozřejmě rozdíl nastupovat v týmu, který je skoro vždy favorit a nyní v celku, který je naopak většinou outsider. Pro mě to však takovou změnu nepředstavuje. V každém týmu druhé ligy je nějaký výborný hráč a já budu hrát na něj. Proti Brnu jsem se měřil s Ondrou Fridrichem, se kterým se moc dobře známe. Vzájemně jsme se chválili za pěknou akci a plácali si. Myslím, že letos nasbírá Lískovec snad víc výher než loni, kdy uspěl snad jen jednou.“

Ondřej Fridrich (hráč, Brno B): „S Honzou se známe snad deset let a samozřejmě jsem z toho těžil. Znám ho z tréninků, vím, jaký pohyb dělá. Snažil jsem se ho poctivě hlídat, ale Honza je výborný, takže se mi to ne vždy podařilo. S Kolínem je konečná remíza asi spravedlivá. V první půli to soupeři nešlo, dokonce se i hádali. Kolín má však potenciál, který ukázal ve druhé části. Začal víc bojovat a chtěl víc než my. Náš tým jako rezerva přece jen bereme zápasy trochu uvolněněji. Před koncem jsme dvakrát vedli, jenže soupeř vždy vyrovnal.“

Kolín, VKC : Brno, KK Nový Lískovec - 17:13

Poločas: 11:7. Rozhodčí: Jan Jukl, Tomáš Voda. Nejlepší střelci: Dvořák Filip 3, Hasnédl Marek 3, Literová Anna 3, Čejková Denisa 3 - Drábek Jaroslav 3, Leznar Adam 3, Cupáková Markéta 2, Drábek Miroslav 2, Šedý Jan 2.

Brno, KK "B" : Brno, KK Nový Lískovec - 18:13

Poločas: 10:7. Rozhodčí: Tomáš Voda, Jan Jukl. Nejlepší střelci: Fridrich Ondřej 4, Sahatciu Sára 4, Fridrichová Eva 3 - Šedý Jan 4, Cupáková Markéta 2, Kubů Nela 2, Leznar Adam 2, Pernica Jakub 2.

Kolín, VKC : Brno, KK "B" - 14:14

Poločas: 4:8. Rozhodčí: Jan Jukl, Tomáš Voda. Nejlepší střelci: Literová Anna 3, Čejková Denisa 3, Kozák Michal 2, Paďouková Tereza 2, Tvrdíková Kateřina 2 - Fridrich Ondřej 3, Fridrichová Eva 3, Kovář Filip 3.

MINITURNAJ VE ZNOJMĚ

Domácí tým zazářil. Béčko Modrých Slonů ze Znojma bralo v domácí hale všechny body, když bez větších problémů porazilo prostějovskou rezervu i Tábor. Soupeři přitom vždy dovolilo skórovat jen třináctkrát.

Nejnapínavější utkání se tak odehrálo mezi dvěma hostujícími celky. Vypjatý a divácky velmi atraktivní souboj mezi Táborem a Hanáky nakonec skončil remízou 17:17.

Tomáš Ziegler (hráč, Tábor): „Byl to pro nás prazvláštní miniturnaj. V týmu máme nějaká zranění, se kterými se vyrovnáváme. Proti Prostějovu šlo o super zápas. Skóre bylo pořád hodně vyrovnané a vyhrát mohl asi každý. Pro nás remíza asi nakonec dobrý. Rozhodně lepší než první zápas se stejným soupeřem loni. Tehdy jsme dost prohráli. Ve druhém zápase se Znojmem už nás domácí asi uběhali, mají v týmu nové mladíky. Ne že bychom odešli úplně fyzicky, ale úspěšnost střelby byla jednoznačně na straně Znojma, hlavně ve druhé půli. Musím vyzdvihnout výkony rozhodčích, už dlouho jsem nezažil tak výborně odpískané zápasy.“

Modří Sloni YMCA Znojmo "B" : Prostějov, SK RG "B" - 21:13

Poločas: 11:4. Rozhodčí: Lukáš Pazourek, Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Nguyen Patrik 4, Toufar Jan 4, Vejtasová Ivana  3, Zábojová Klára 3 - Uherková Jana 3, Lužný Martin 2, Marek Michal 2, Zelinková Kateřina 2.

Tábor, KC SPŠS : Prostějov, SK RG "B" - 17:17

Poločas: 7:9. Rozhodčí: Ivan Vávra, Lukáš Pazourek. Nejlepší střelci: Ziegler Tomáš 7,Kášková Zuzana 3, Dvořák Milan 2, Horáková Pavla 2 - Lorencová Nikola      3, Lužný Martin 3, Uherková Jana 3, Zelinková Kateřina 3.

Modří Sloni YMCA Znojmo "B" : Tábor, KC SPŠS - 25:13

Poločas: 6:4. Rozhodčí: Lukáš Pazourek, Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Nguyen Patrik 7, Toufar Jan 5, Žák Jakub 4 - Ziegler Tomáš  3, Ambrož Ondřej 2, Horáková Pavla 2, Kášková Zuzana 2.

MINITURNAJ V HAVÍŘOVĚ

Do třetice remíza a opět se nevyhla favoritovi. Tak jako v předešlých dvou miniturnajích, i v Havířově diváci v neděli viděli jeden remízový souboj. Postaral se o něj domácí Šenov, jenž obral o bod dosud suverénní Náchod, když na 15:15 srovnala pár vteřin před koncem dalekonosnou střelou Kristýna Holubčíková.

Její tým se po výborném představení s Náchodem postaral i o jedno překvapení, když dovolil první výhru v sezoně polské Wroclavi. I tento duel mohl klidně skončit nerozhodným výsledkem. Domácí totiž asi půl minuty před koncem měli k dispozici penaltu, jenže ji neproměnili a polský celek se radoval z výhry 18:17.

Kristýna Holubčíková (hráčka, Šenov): „Zápas s Náchodem byl hodně napínavý, a co poté říkali diváci, tak i líbivý. Soupeři to moc nešlo. Snažili jsme se mu to v obraně hodně ztížit, což se nám docela povedlo. Bohužel nám to moc nepadalo v útoku, patnáct vstřelených košů není moc. S Poláky bych neřekla, že jsme byli horší. Jen jsme se nechali strhnout jejich hrou bez systému a neporadili jsme si s jejich agresivitou.“

Šenov, KC - ZŠ : SK Plhov Náchod - 15:15

Poločas: 8:8. Rozhodčí: Peter Bušík, Marek Pospíšil. Nejlepší střelci: Holubčíková Kristýna 8, Hájek Jiří 2, Slíva Petr 2 - Šimek Jan 4, Kolářová Denisa 3, Štěpánová Pavlína 3.

Sport Club Defenders Korfball Wrocław : SK Plhov Náchod - 10:20

Poločas: 5:11. Rozhodčí: Marek Pospíšil, Peter Bušík. Nejlepší střelci: Spychała Mateusz 4, Fikus Faustyna 2, Gryglewicz Marek 2 - Štěpánová Pavlína 5, Kolářová Denisa 4, Novotný Jakub 4.

Šenov, KC - ZŠ : Sport Club Defenders Korfball Wrocław - 17:18

Poločas: 9:9. Rozhodčí: Peter Bušík + Marek Pospíšil. Nejlepší střelci: Holubčík Jakub 5, Holubčíková Kristýna 5, Vernarská Vendula 3 - Spychała Mateusz 7, Gryglewicz Marek 5, Saturski Patryk 3.

TABULKA PO 3. KOLE

1.            SK Plhov Náchod                                                    6             5             1             0             101:65   11

2.            Brno, KK "B"                                                            6             5             1             0             79:57     11

3.            Kolín, VKC                                                               6             4             1             1             89:68     9

4.            Prostějov, SK RG "B"                                              6             3             1             2             106:86   7

5.            Modří Sloni YMCA Znojmo "B"                                 6             3             0             3             101:90   6

6.            Tábor, KC SPŠS                                                      6             2             1             3             79:97     5

7.            Brno, KK Nový Lískovec                                          6             1             0             5             83:109   2

8.            Sport Club Defenders Korfball Wrocław                   6             1             0             5             84:121   2

9.            Šenov, KC - ZŠ                                                        6             0             1             5             48:77     1