EKC2018 #06 - soupeř - Portugalsko

První den turnaje naši reprezentanti nestačili na belgické favority, se kterými však uhráli velmi slušný výsledek 12:18, za něž se rozhodně nemusí stydět. Dnes čeká naši reprezentaci další soupeř – Portugalsko. Portugalci nevstoupili do turnaje šťastně, když včera ve vyrovnaném zápase podlehli nejtěsnějším rozdílem Německu 16:17. Portugalci tři čtvrtiny dotahovali náskok Německa, ale v poslední čtvrtině se dvakrát dokázali dostat do jednokošového vedení. Svůj náskok však neudrželi a Německu podlehli.

Česká republika vs. Portugalsko bude tak zápasem poražených z prvních zápasů a pro další vývoj skupiny se bude jednat o utkání klíčové. V portugalském dresu se proti Německu dokázalo mezi střelce zapsat dokonce deset hráčů, když tři koše vstřelil střídající jednadvacetiletý Hugo Fernandes, po dvou zaznamenali Ana Cordeiro, Luisa Costa, Julio Ruivo a Pedro Correia. Dalších pět hráčů pak přidalo po jednom koši, což značí, že na svěřence trenéra Ivo Kracíka čeká vyrovnaný tým z Pyrenejského poloostrova, který nemá vyloženého střelce typu Miguela Costy, který českou reprezentaci trápil na mnoha předchozích mistrovstvích.