Přípravná utkání před Mistrovství Evropy

Uplynulý víkend (5.10.-7.10.2018), stejně jako posledních 6 víkendů, strávila seniorská korfbalová reprezentace přípravou na ME v Nizozemí. Tentokrát šlo o generálku, tedy poslední možnost herní přípravy. Vše se odehrálo v Amsterdamu v zázemí klubu AW.DTV jehož prvním trenérem je dobře známý Edwin Bouman. Reprezentace odehrála celkem 3 přípravné zápasy s výsledkem dvou výher a jedné prohry. A jak vše probíhalo do detailu?

Pátek 5.10. – Česká republika – AW.DTV „B“ 20:23 – první zápas se našim hráčům výsledkově příliš nepovedl. Určitě šlo o soupeře, který k poražení byl, ale bylo zde několik faktorů, které tento výsledek vysvětlují. Většina týmu prakticky od brzkého rána byla na cestě, a i když se do Amsterdamu cestovalo z Prahy letadlem, tak dá dlouhá cesta dost zabrat. Navíc cílem pro trenéry bylo vystřídat celý tým 16 hráčů tak, aby se všichni „protáhli“ právě po náročném cestování. Cílem bylo opět dále pilovat a zkoušet si různé varianty sestavy a vedení útoku. No a nakonec soupeř opravdu nebyl žádné „ořezávátko“, vždyť většina hráčů ještě před 5 lety hrávalo Korfball league proti týmům jako PKC či TOP, takže zkušeností mají na rozdávání

Sobota 6.10. – Česká republika – AW.DTV „A“ 25:21 – druhý den začal dopoledním tréninkem, kde si hráči s trenéry vyhodnotili páteční utkání a lehce se připravili na odpolední zápas proti 1.týmu AW.DTV. Po páteční prohře, kdy mohl mezi hráči zavládnout pocit, že se nic nepovedlo a že „neumí“ hrát korfbal, si hráči i trenéři chtěli sami sobě dokázat, že tomu tak není a že korfbal umí. A tak cílem bylo tentokrát tentokrát vše směřovat na výsledek a vítězství. Zápas byl od začátku vyrovnaný, ale bylo cítit, že náš tým po většinu času tahal za delší konec. Dařily se nacvičené kombinace a konečně fungovala i efektivita zakončení. Nasazení hráčů odpovídalo parametrům reprezentace. Samozřejmě se v zápase ukázala i slabina proti holandskému týmu, a to na doskoku – agresivita, důraz a odhad holandských hráčů pod košem byl na výrazně vyšší úrovni než u našeho týmu. Přesto, i když náš tým několikrát odskočil ve skóre na rozdíl dvou bodů, se vše rozhodovalo až ke konci zápasu, kdy při skóre 17:17 náš tým dokázal odskočit na rozdíl 4 košů a tento náskok už dokázal udržet. K utkání dorazil i externí trenér a konzultant Wim Bakker a tým si vysloužil pochvalu hlavně za nasazení v zápase. Důležité bylo, že toto tempo a nasazení fungovalo celý zápas. Zápas sledovala i bývalá úspěšná reprezentantka Martina Bouman a i ona měla slova chvály pro tento zápas. 

Příjemným zpestřením přípravy bylo pozvání klubu AW.DTV do jejich kantýny na společnou večeři a jimi organizovaný turnaj v tzv. „bierpongu“. Ti, co hru znají, tak se nelekejte – při tomto turnaji hráči pili pouze nealkoholické nápoje. A i zde slavila naše reprezentace úspěch, když dvojice Petr Pešák + Tereza Hurdálková slavila celkové vítězství v konkurenci 25 párů. Bohužel vítězný pohár musel zůstat v Holandsku, protože šlo „pouze“ o putovní pohár.

Neděle 7.10. – Česká republika – AW.DTV U19 23:16 – poslední přípravný zápas naše reprezentace zvládla v poklidu a již v mírnějším tempu. Opět zde byl prostor na testování různých variant sestavy a kombinací v útoku.

Celý přípravný cyklus je u konce a hráče už nyní čeká „jen“ to, kvůli čemu přes dva měsíce trénovali minimálně 4x týdně (někteří i 6x týdně), tedy samotné ME. Je asi dobře, že tým dostal facku v pátečním zápase a že se dokázal z tohoto utkání poučit. Poslední zápasy v Amsterdamu nakonec ukázaly, že jsou hráči dobře připravení a že pokud odvedou stejný výkon jako v sobotním zápase, tak se můžou rovnat s každým týmem na ME (samozřejmě vyjma Nizozemí). Držte jim palce.

 

Komentáře

komentáře Disqus