II. ročník Poháru svazu v Korfbal4

V sobotu 6.10.2018 se v Brně konal druhý ročník Poháru svazu ve variantě Korfbal4, který pořádal Český korfbalový svaz v bohunické sportovní hale na dvou hřištích. Osm týmů bylo rozděleno do dvou skupin, v nichž se hrálo systémem každý s každým a následně již se hrála semifinálová střetnutí a zápasy o konečné umístění. Na soupiskách bylo možné najít i pět vicemistrů Evropy z roku 2002 (Čermáková, Zábojová, Honzíček, Krejčí a Petr Malačka), kteří se společně mohli sejít a zapózovat i televizním reportérům a poslat své poselství svým nástupcům, kteří již za týden vstoupí do bojů na Mistrovství Evropy 2018 v Nizozemsku.

Do semifinále postoupila ze skupiny A družstva KCC Sokol České Budějovice a MS YMCA Znojmo, ze skupiny B pak domácí KK Brno a SK Respo Kutná Hora, které dokázalo porazit jak vloni třetí Náchod, tak stříbrný Prostějov a rozhodně bylo největším překvapením, když na soupisce se objevil vedle sester Mensových třeba bývalý juniorský reprezentant Jaroslav Bareš.

Ve vyrovnaných duelech nakonec uspěla družstva ze skupiny A, která si tak mohla zopakovat ve finále zápas ze základní skupiny. Finále bylo velmi vyrovnané a přineslo velmi napínavou a korfbalově kvalitní podívanou. Po poločase vedli Jihočeši těsným rozdílem 3:2, hned po poločase se do vedení dostalo znojemské družstvo, které si vypracovalo nadějný náskok 8:6, ale v posledních minutách se českobudějovickým korfbalistům podařilo vyrovnat a o vítězi Poháru svazu 2018 musel rozhodnout až penaltový rozstřel, ve kterém byli šťastnější Modří sloni Znojmo, kteří tak dokázali obhájit loňské prvenství.

Nejlepšími střelci byli Jiří Podzemský a Sára Sahatciu, kteří zaznamenali osmnáct, resp. třináct košů.

SK Plhov Náchod – KC ZŠ Šenov                           6:9

KK Brno Nový Lískovec – SK RG Prostějov            6:5 (po penaltách)

• o 3.místo    SK Respo Kutná Hora – KK Brno                          6:15
  • finále    MS YMCA Znojmo – KCC Sokol Český Budějovice    9:8 (po penaltovém rozstřelu)