Czech Korfbal Open 2018 - #2 souhrn

Prvního ročníku mezinárodního turnaje se nakonec zúčastnila tři družstva, když po odhlášení Maďarska se na poslední chvíli z turnaje omluvila i reprezentace Anglie. V brněnské hale VUT byly k vidění vyrovnané zápasy, když v prvním utkání reprezentační áčko v prvních čtvrtinách marně hledalo recept na polskou hru a v poločase byl stav vyrovnaný 8:8. Ve druhé polovině zápasu dokázali čeští reprezentanti zproduktivnit své útoku a nakonec mohli slavit celkem pohodlné vítězství poměrem 17:10. Střelecky se dařilo zejména Petru Pešákovi, který si připsal šest košů. Ve druhém utkání nastoupilo proti Polsku i druhé družstvo České republiky, které dokázalo eliminovat polské střelce a v poločase vedlo 6:4. O výsledku rozhodla, podobně jako v prvním zápase, třetí čtvrtina, kterou naši mladí reprezentanti ovládli 5:1 a s klidem za stavu 11:5 mohli vstoupit do poslední desetiminutovky a oslavit cenné vítězství 14:8. V posledním zápase prvního ročníku turnaje se proti sobě postavili dvě neporažená družstva. České reprezentační áčko v utkání zcela dominovalo a před solidní návštěvou za účasti presidentů Českého korfbalového svazu Daniela Valeše a Polského korfbalového svazu Piotra Urbanského zvítězilo jasně 29:6 a mohlo oslavit prvenství na Czech Korfball Open 2018.

Výsledky:

Česká republika 1 – Polsko         17:10 (poločas 8:8)
Koše: Pešák 6, Faltýnková 3, Klacková 2, Vyroubal 2, Jonáková E. 2, Žák 1, Hurdálková T. 1 – Dadik 4, Siemieniuk 3, Rubinkowski 2, Musialinski 1
Nejlepší hráči utkání: Petr Pešák a Tamara Siemieniuk

Česká republika 2 – Polsko         14:8 (poločas 6:4)
Koše: Holubčíková 3, Štefák 3, Šnajdr 2, Drábková 2, Sahatciu 2, Šmíd 1, Jemelíková 1 – Musialinski 3, Spychata 2, Grden 1, Majchrzak 1, Dadik 1
Nejlepší hráči utkání: Petr Šnajdr a Mateusz Spychata

Česká republika 1 – Česká republika 2    29:6 (poločas 17:5)
Koše: Jonáková E. 5, Vyroubal 5, Pešák 3, Šedý 3, Galíček 2, Žák 2, Faltýnková 2, Klacková 2, Hurdálková T. 2, Nguyen 1, Tichý 1, Jonáková Š. 1 – Hák 3, Šnajdr 1, Součková 1, Hurdálková G. 1
Nejlepší hráči utkání: Lenka Faltýnková a Lucie Součková

Konečná tabulka turnaje: