IKF U19 Open European Korfball Championship 2018 - den druhý

ČR U19 – Brazílie U19        12:7 (po poločase 7:4)

Koše ČR: Kortus 3, Kovář 3, Sahatciu 2, Toufar 2, Literová 1, Hák 1

Reprezentační tým nastoupil k prvnímu zápasu na turnaji bez velkého tlaku, neboť bylo dopředu jasné, že tento výsledek se do tabulky skupiny započítávat nebude, protože v brazilském týmu byli hráči věkově starší. Do třinácté minuty – tedy téměř celý první poločas se týmy přetahovaly o vedení, ale za stavu 4:4 se čeští junioři dokázali střelecky prosadit a šesti koši v řadě, které si spravedlivě rozdělila trojice Kovář, Kortus, Toufar, zápas rozhodnout. Za stavu 10:4 nebylo o vítězi pochyb a česká reprezentace si připsala první vítězství.

ČR U19 – Belgie U19        6:23 (po poločase 4:13)

Koše ČR: Škrobová 2, Šmíd 2, Štěpánová 1, Literová 1

V zápase proti jednomu z favoritů celého turnaje se český tým nedokázal výrazněji prosadit a rozdíl v herním projevu obou týmů byl nepoměřitelný. Po pěti minutách byl sice stav zápasu ještě celkem přijatelný, když po koších Pavlíny Štěpánové a Filipa Šmída bylo na ukazateli 2:4. Do konce první půle ale náskok belgického týmu postupně narůstal a nic se nezměnilo ani po přestávce, kdy Belgie zápasu dominovala a posledních deset minut zápasu ovládla hrozivým poměrem 1:9.

ČR U19 – Polsko U19        13:6 (po poločase 8:3)

Koše ČR: Literová 6, Holubčíková 3, Hák 1, Cupáková 1, Kortus 1, Šmíd 1

Poslední zápas dne proti sousedům z Polska pak musel český tým bezpodmínečně zvládnout, pokud chtěl postoupit do zítřejšího čtvrtfinále. Ač předvedená hra nebyla nijak excelentní, důležitý byl průběh zápasu a jeho výsledek. Zejména díky šesti košům Aničky Literové si naši junioři udržovali po celý zápas bezpečný náskok. Zítra pak českou juniorskou reprezentaci souboj proti Portugalsku, které dokázalo otočit nepříznivě se vyvíjející duel proti Katalánsku a zvítězilo po prodloužení 13:12.

Zítřejší zápas proti Portugalsku začne v 10:15 - hala 2 - sledovat jej můžete na Youtube