Náchod i Tábor poztrácely body. Složení finále je tak už téměř jisté

Už jen divoká teorie může připravit Kolín a prostějovskou rezervu o prvoligové finále. Před víkendem měli ještě malou šanci na zvrácení vývoje náchodští korfbalisté, jenže v dohrávce pátého kola druhé nejvyšší soutěže podlehli ve velké bitvě 14:15 Táboru, a i když poté přehráli brněnské béčko 15:11, dva body jsou pro ně v současné situaci málo. Do konce základní části Náchodští sehrají dva duely, na druhý Prostějov, který má ještě dva zápasy k dobru, však ztrácejí čtyři body.

Jediný, kdo má ještě šanci, byť jen mizivou, ohrozit vedoucí duo je Tábor. Ten v krásném a dramatickém střetnutí v neděli nejprve remizoval s domácím Brnem 20:20 a poté si připsal cennou výhru s Náchodem. Aby však Tábor dosáhl na finále, musí vyhrát zbývající čtyři utkání a zároveň musí doufat, že Prostějov už ani jednou taktéž ze čtyř pokusů nezaboduje. To je při současném rozložení sil velmi nepravděpodobné.

David Šteger (hráč, Tábor): „Nebyl to pro nás špatný turnaj, i když jsme samozřejmě toužili po všech čtyřech bodech. S Brnem nás dost mrzí závěr utkání. Na konci totiž dal soupeř do hry extraligové hráče, kteří postupně umazali náš náskok. I tak jsme chvíli před koncem vedli o jeden koš a navíc jsme měli dvě obrovské šance. Kdybychom je proměnili, je hotovo. Jenže se tak nestalo a soupeř půl minuty před závěrečným hvizdem vyrovnal. Dlouhodobě nejen nám leží přístup některých rezervních celků v první lize v žaludku. Proti Brnu si za ztrátu bodu však můžeme sami a nemá cenu se na to vymlouvat. Měli jsme dát šance a byl by klid. S Náchodem šlo o opačný scénář. Dlouho jsme prohrávali a duel jsme otočili až v poslední desetiminutovce. Jinak Kolín s Prostějovem si finále zaslouží, ke konci se jim výkonnostně přibližoval i Náchod.“

Brno, KK "B" : Tábor, KC SPŠS  20:20

Poločas: 11:12. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal, Martin Uherka. Nejlepší střelci: Fridrichová Eva 5, Jonáková Eliška 5, Dvořáková Barbora 4 - Ambrož Ondřej 5, Šteger David 4.

SK Plhov Náchod : Tábor, KC SPŠS  14:15

Poločas: 8:5. Rozhodčí: Martin Uherka, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Kolářová Denisa 6, Nováková Michaela 2, Čermáková Radka 2, Štěpánová Pavlína 2 - Šteger David 6, Ziegler Tomáš  3.

Brno, KK "B" : SK Plhov Náchod  11:15

Poločas: 5:7. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal, Martin Uherka. Nejlepší střelci: Cholava Tomáš 3, Sládek Ondřej 2, Weissová Martina 2 - Novotný Jakub 4, Šmejkal Jan 3, Šmíd Filip 3.

Tabulka:

1.            Kolín, VKC                                      12           10           0             2             203:133                20

2.            Prostějov, SK RG "B"                       10           9             0             1             188:102                18

3.            SK Plhov Náchod                             12           7             0             5             200:159                14

4.            Brno, KK "B"                                   12           6             1             5             200:178                13

5.            Tábor, KC SPŠS                              10           5             1             4             188:158                11

6.            Šenov, KC - ZŠ                                 10           3             0             7             145:195                6

7.            Modří Sloni YMCA Znojmo "B"           10           2             0             8             122:198                4

8.            Brno, KK Nový Lískovec                     12           1             0             11           131:254                2