1. soustředění U17 v roce 2018

V rámci pololetních prázdnin trenéři naplánovali prodloužené soustředění.
Nominováno bylo dohromady 32 hráčů, z toho svoji účast potvrdilo 18 hráčů a hráček. Nakonec se sešlo pouze 13 z nich. Většina nedorazila ze zdravotních důvodů, někteří účast odmítli předem a někteří nedorazili vůbec. Celý tréninkový plán tak musel být těmto počtům přizpůsoben.

V podstatě celý víkend byly tréninkové bloky zaměřeny na techniku střelby a na vzájemnou spolupráci. Plus se do toho ještě přidávaly korektní nahrávky, které nám dělají velké potíže, dále pak útočnou i obrannou činnost kolem koše a na předobranu.

Na závěr celého soustředění si U17 zahrála přátelské utkání s U19. I přes velmi malý počet všech hráčů (4 dívky a 5 chlapců) z důvodu různých zranění či nutných dřívějších odjezdů dopadlo společné setkání poměrně pozitivně. Hrálo se na sety a U17 prohrála 1:3 (1:6, 3:5, 0:5, 2:1). Je však nutné podotknout, že za U19 nastoupily i hráči v U21 a největší opory právě z U17. Bylo velmi zajímavé sledovat zlepšující se výkon našich nejmladších reprezentantů, jejich nasazení a ustupující strach z protivníků. Nejdůležitější část celého zápasu pak bylo posledních 10 minut, kdy jsme těm starším a zkušenějším dovolili dát pouze 1 koš, a nakonec čtvrtinu vyhrát 2:1.

Další soustředění v Holandsku, které mělo proběhnout o velikonočním volnu, bylo nakonec z organizačních důvodů zrušeno. O soustředění však hráči nepřijdou. Doufáme, že se všichni nominovaní sejdou znovu v Kostelci na Hané v termínu 30. 3. – 1. 4. 2018.

Nominace:

Jméno Příjmení Klub   Jméno Příjmení Klub
Tomáš Buriánek SK RG Prostějov   Veronika Čarvašová KK Brno
Tomáš Čihák Kutná hora   Anna Drobníková KK Brno
Martin Dušek SK RG Prostějov   Zuzana Herbstova KK Brno
Michael Hák KC-ZŠ Šenov   Šárka Juklová Kutná hora
Kryštof Tomáš Hasnedl VKC Kolín   Nela Kubů KKNLB
Jiří Kohl KK Brno   Anna Literová VKC Kolín
Rostislav Kortus KCC Sokol ČB   Nikola Lorencová SK RG Prostějov
Adam Lorenz KK Brno   Lenka Macková KC-ZŠ Šenov
Mikuláš Martinec Plhov - Náchod   Tereza Němcová Kutná hora
Vojtěch Ošťádal SK RG Prostějov   Kateřina Nevludová KCC Sokol ČB
Marek Štěpánek KCC SOKOL ČB   Klára Nováková Plhov - Náchod
Aleš Tolar KKNLB   Lenka Pospíšilová KKNLB
Jan Toufar MS YMCA Znojmo   Sára  Sahatciu KK Brno
František Valenta SK RG Prostějov   Lucie Součková KCC Sokol ČB
Josef Valenta SK RG Prostějov   Vendula Vernarská KC- ZŠ Šenov

Někteří z výše uvedených budou pravděpodobně uvolněni na výjezd s U19.