Čtvrté kolo dorostenecké extraligy: Znojmo potvrdilo finálové ambice

Dalším miniturnajem o třech celcích pokračovala v sobotu ve Znojmě nejvyšší dorostenecká soutěž. Nejlépe z klání vyšel domácí tým Modrých Slonů, který vyhrál obě dvě utkání. S brněnským Korfbal klubem zvítězil 28:18 a s outsiderem z Kutné Hory 27:13. Duel Brna se Středočechy přineslo nečekaně dramatickou bitvu, kterou nakonec zvládli 14:10 Jihomoravané.

V prvním utkání nastoupili domácí proti Brnu. Hosté v derby dlouho srdnatě vzdorovali, Znojmo však potvrdilo vysoký standard. Z dosavadních osmi duelů prohrálo jen jednou těsně s dosud suverénním Novým Lískovcem. Také v sobotu těžil znojemský tým ze střelecké potence dua Jakub Žák a Ondřej Holík, kteří jsou nejlepšími střelci soutěže. „Utkání jsme zvládli od začátku dobře. Brnu nešla tolik střelba. Náš výkon však není o individualitách, těžíme z týmové práce. Jediná prohra s Lískovcem mě mrzí, ale prozatím jsem s vývojem ligy spokojený. Chceme do finále a zatím tam směřujeme,“ podotkl znojemský trenér Aladár Dančo.

I přes prohru byl brněnský kouč Ondřej Fridrich spokojený. „Se Znojmem jsme odehráli dobrou partii. Byli jsme oslabení o dva kluky, i tak jsme hráli se soupeřem dlouho vyrovnaně. Sice jsme pořád pár košů ztráceli, ale byli jsme na dohled. Až v závěru nám Znojmo odskočilo víc. Musím pochválit dvojici holek Vendulu Jemelíkovou s Dominikou Drábkovou. Střelecky nás drží a stavíme na nich naši hru,“ uvedl lodivod.

Druhý zápas domácích korfbalistů s Kutnou Horou byl jen formalita. Respo nedokázalo konkurentovi vzdorovat a celek z města okurek vyhrál 27:13.

Znojmo Modří Sloni U19 : Brno, KK U19 - 28:18 (16:10)

Rozhodčí: Jakub Pernica, Markéta Cupáková. Nejvíc košů: Žák Jakub 9, Holík Ondřej 8, Filipovszká Gabriela 3 - Jemelíková Vendula 8, Drábková Dominika 6, Barbora Rutarová 1.

Znojmo Modří Sloni U19 : Kutná Hora, SK AFK Respo U19 - 27:13 (10:4)

Rozhodčí: Jakub Pernica, Markéta Cupáková. Nejvíc košů: Žák Jakub 8, Filipovszká Gabriela 5, Holík Ondřej   4 - Mensová Anežka 4, Čihák Tomáš 3, Mensová Miloslava 2.

Nečekaně dramatický průběh měl duel dvou hostujících týmů. Brno mělo s Kutnou Horou spoustu práce a nad otloukánkem soutěže vyhrálo po boji 14:10. „Šlo o napínavé utkání. Letos se nám daří se silnými celky, s těmi slabšími je to však horší. Nedostaneme je pod tlak, přizpůsobíme se jejich stylu a hrajeme hrozný korfbal. Soupeře jsme nepodcenili, ale dost jsme se trápili. Máme problémy ve druhých zápasech, musíme zamakat na fyzičce,“ popsal brněnský trenér Fridrich.

Brno, KK U19 : Kutná Hora, SK AFK Respo U19 - 14:10 (4:3)

Rozhodčí: Jakub Pernica, Markéta Cupáková. Nejvíc košů: Kovář Filip 6, Jemelíková Vendula 3, Barbora Rutarová 2 - Paďouk Jan 3, Mensová Anežka 2, Mensová Miloslava 2.

Tabulka:

1.           Znojmo Modří Sloni U19               8             7             0             1             223:102               14

2.           Brno, KK Nový Lískovec U19        4             4             0             0             112:51                 8

3.           Brno, KK U19                              6             3             0             3             89:105                 6

4.           Šenov, KC - ZŠ U19                     6             3             0             3             61:95                    6

5.           SK Plhov Náchod U19                  6             2             0             4             88:119                 4

6.           Kutná Hora, SK AFK Respo U19   8             0             0             8             90:191                 0