Dvojice pro dorostenecké play off jsou jasné. Brno má titul po základní části

O tom, kdo postoupí do play off České dorostenecké korfbalové extraligy, bylo jasno už před sobotním osmým kolem. V něm šlo už tedy jen, kdo přesně na sebe narazí a kdo bude mít výhodu případného třetího zápasu doma. Vše se vyvrbilo podle očekávání a v semifinále tak první Brno vyzve čtvrtý Slovenský výběr a druhý Prostějov se střetne se třetím obhájcem titulu z Českých Budějovic. Díky dvěma výhrám si pak Brňané definitivně zajistili triumf v základní části.

MINITURNAJ V PROSTĚJOVĚ

Do Prostějova přijeli dva oslabení outsideři, jediný, kdo mohl konkurovat domácím dorostencům tak byl výběr Znojma. I v tomto nejočekávanějším duelu miniturnaje však nebylo moc co řešit a Hanáci si po zodpovědném výkonu došli pro jasnou výhru 21:12. Jelikož pak hladce zvítězili i s Náchodem, pojistili si druhé místo v tabulce a výhodu případných dvou domácích klání v semifinále s Českými Budějovicemi.

Kuriózní situace nastala v zápase mezi dvěma oslabenými soupeři. Nový Lískovec nastoupil jen v šesti a Náchodu se po dvaceti minutách zranil Mikuláš Martinec. To přineslo neřešitelnou situaci, kdy by na jedné straně nastal nepoměr mezi holkama a klukama. Rozhodčí tedy museli utkání ukončit za stavu 7:3 pro Náchod.

Modří Sloni YMCA Znojmo U19 - Brno, KK Nový Lískovec U19  24:3

Poločas: 18:0. Rozhodčí: Peter Bušík, Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Pavlíčková Jitka 9, Kočková Klára 6, Cejpek Martin 4, Toufar ml. Jan 4 - Bašta Karel 1, Paťorek Václav 1, Tolar Aleš 1.

Prostějov, SK RG U19 - Modří Sloni YMCA Znojmo U19  21:12

Poločas: 15:6. Rozhodčí: Ivan Vávra, Peter Bušík. ŽK: Kočková (Znojmo). Nejlepší střelci: Dušek Martin 6, Bartošová Vendula 4, Valenta František 3 - Pavlíčková Jitka 5, Kočková Klára 3, Toufar ml. Jan 3.

Brno, KK Nový Lískovec U19 - SK Plhov Náchod U19  3:7

Poločas: 3:7. Rozhodčí: Peter Bušík, Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Bašta Karel 1, Paťorek Václav 1, Tolar Aleš 1 - Martinec Mikuláš 3, Hasnédl Kryštof 2.

Pozn.: Zápas ukončen v 21. minutě. Po zranění nebyl dostatečný počet hráčů.

Prostějov, SK RG U19 - SK Plhov Náchod U19  26:7

Poločas: 17:3. Rozhodčí: Ivan Vávra, Peter Bušík. Nejlepší střelci: Valenta František 6, Bartošová Vendula 5, Dušek Martin 5 - Nováková Michaela 3, Macková Lenka 2.

František Valenta (hráč, Prostějov): „Se Znojmem jsme se poměrně dobře drželi určené taktiky, což nám přineslo relativně snadnou výhru. S oslabeným Náchodem šlo spíš jen o to, kolik nastřílíme košů. S výhrou pak nebyl větší problém. V semifinále s Českými Budějovicemi by nám mělo pomoct domácí prostředí, kde jsem silnější. Snad postoupíme do finále.“

MINITURNAJ V BRNĚ

Dramatický zápas, který naznačil blížící se vyhrocené souboje play off.  To se dá říct o bitvě mezi domácím Brnem a Českými Budějovicemi. Jihočeši, většinu zápasu vedli, body jim to však nepřineslo. Brno mělo vydařenější koncovku a využilo zranění Barbory Buzkové, po kterém hostující tým dohrával jen v sedmi hráčích. I přes některé sporné výroky, které rozlítily trenéra Krokodýlů Petra Pešáka, zvítězilo Brno těsně 17:16.

Budějovice ovšem z Brna neodjeli s prázdnou. I přes špatný začátek, kdy prohrávali 1:4, dokázali otočit utkání se Slovenským výběrem, které dovedli k triumfu 16:12. Slovenský celek nebodoval ani s Brnem, a tak na něj zbylo poslední postupové místo a v semifinále bude právě s Jihomoravany velký outsider.

V dorostu už v základní části zbývá odehrát už jen čtyři dohrávky devátého kola, poté už vypuknou vyřazovací boje.

Brno, KK U19 - Slovenský výběr U19  24:10

Poločas: 11:2. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Dominika Drábková. Nejlepší střelci: Literová Anna 6, Lorenz Adam 6, Sahatciu Sára 3, Čarvašová Veronika 3 - Hrošovská Zuzana 3, Ondrejec Oliver 3, Krajč Jakub 2.

České Budějovice, KCC Sokol U19 - Slovenský výběr U19  16:12

Poločas: 6:7. Rozhodčí: Dominika Drábková, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Součková Lucie 6, Kortus Rostislav 3 - Darnadiová Timea 4, Peressényi Patrik 4.

Brno, KK U19 - České Budějovice, KCC Sokol U19  17:16

Poločas: 8:9. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Dominika Drábková. Nejlepší střelci: Literová Anna 6, Sahatciu Sára 5 - Kortus Rostislav 5, Kortus Daniel 3, Němcová Tereza 3.

Petr Pešák (trenér, České Budějovice): „Se Slováky jsme měli katastrofální začátek, nesedlo nám to. Prvních deset minut jsme ztráceli spoustu balonů a nepadalo nám to. Musel jsem pak zvýšit hlas a hráčům domluvit. Zafungovalo to a od té doby už náš výkon vypadal úplně jinak. Proti Brnu šlo o super zápas, stáli jsme hodně blízko zisku bodů. Téměř celé utkání jsme vedli. Bohužel rozhodlo zranění Báry. Museli jsme do sedmi, protože mámě zraněné i ostatní holky, a i když jsme se v oslabení drželi, tak jsme prohráli. Závěr však výrazně ovlivnily výroky rozhodčího. Při vývozu se soupeř několikrát dopustil kroků, které neodpískal. Tomu moc nerozumím. Ukázali jsme si však, že se můžeme měřit s každým sokem. V play off nás čeká Prostějov. Dovolím si tvrdit, že tento soupeř nám sedí. Hráči si na něj věří a už dlouho máme v hlavách, že se s ním v semifinále utkáme. Pokud chceme obhájit titul, stejně musíme porazit každého.“

Tabulka

1. Brno, KK U19                                     16           15           0             1             279:189                30

2. Prostějov, SK RG U19                         16           12           0             4             290:186                24

3. České Budějovice, KCC Sokol U19       18           11           0             7             260:221                22

4. Slovenský výběr U19 U19                    16           8             0             8             247:254                16

5. Modří Sloni YMCA Znojmo U19            18           7             1             10           285:280                15

6. SK Plhov Náchod U19                         18           5             1             12           235:281                11

7. Brno, KK Nový Lískovec U19                16           0             0             16           90:275                  0