Mistrem ČR v juniorské kategorii je KK Brno

Největší korfbalový klub České republiky KK Brno okázal ovládnout poslední finálový den Českého korfbalového svazu, když triumfoval ve finálovém zápase České dorostenecké korfbalové extraligy.

Finále se hrálo ve znojemské hale ve vynikající atmosféře, když oba týmy měly v hledišti početné fanouškovské skupiny. Vyrovnanou první čtvrtinu otevřela prvním košem nejlepší střelkyně letošní sezóny Jitka Pavlíčková a během první části zejména ona držela naděje domácího družstva, když na stavu 5:5 po první desetiminutovce se podílela hned třemi koši. V poločasové přestávce finálového utkání bylo v těsném vedení hostující KK Brno a na světelné tabuli svítil stav 8:9. Do půle druhé vstoupili domácí výtečně a rychle obrátili na 10:9, ale nakonec to bylo naposledy, kdy měli k vítězství blíže. KK Brno dokázal rychle vyrovnat a následně se ujal vedení, které již nepustil. Těsně před koncem zápasu pak hostující trenér Jakub Máša za stavu 16:20 vystřídal celou lavičku náhradníků, aby jim dal ochutnat atmosféru vítězného finále. Domácí ještě dvěma slepenými koši kosmeticky upravili konečné skóre a radost brněnských juniorů mohla propuknout naplno.

Nejlepším střelcem finálového zápasu byl teprve patnáctiletý Lukáš Holík, který byl nejmladším hráčem na hřišti a dokázal vstřelit sedm košů.