Mistrem České republiky v kategorii minižáků je KCC Sokol České Budějovice

Mistrovský pohár pro nejlepší družstvo v Lize minižáků Českého korfbalového svazu má po dnešku nového držitele, když loňský mistr SAM Kozlovice nedokázal obhájit své prvenství, neboť podlehl ve skupině SK Plhov Náchod a mezi nejlepší čtveřici se nevešel a skončil po generační obměně na místě pátém. Ani na náchodské družstvo ale medaile nakonec nezbyla, když podlehlo v semifinále i v utkání o bronz, v němž nedokázalo dotáhnout k vítězství nadějné vedení 9:4 a podlehlo v prodloužení největšímu překvapení turnaje KCL Kostelec na Hané.

Finále turnaje nabídlo výborný korfbal, v němž domácí Vosíme.cz Korfbal Prostějov sehrál skvělý dramatický zápas s KCC Sokol České Budějovice. V poločasové přestávce byl stav skóre 6:6 a i průběh druhé půle byl dlouho vyrovnaný a do poslední minuty utkání se vstupovalo za stavu 11:11. Českobudějovické družstvo dokázalo proměnit připravený poslední útok a necelých dvacet vteřin před koncem se dostalo do vedení 11:12, ale domácí Hanáci si připravili výbornou odpověď a k velké radosti zaplněné haly v poslední vteřině vybojovali penaltu, jejíž proměnění mohlo znamenat srovnání stavu, ale penaltový hod skončil pouze na zadní obroučce a následně do obroučky nezapadl a spustil tak jihočeskou radost.

Výborně zorganizovaný turnaj přinesl v šestadvaceti utkáních celkem 566 košů. Nejlepším střelcem turnaje se stal českobudějovický Vít Procházka, který zaznamenal famózních 41 košů. Mezi dívkami pak dominovala Elen Brӓuerová s 28 koši z bronzového týmu KCL Kostelec na Hané.