První místo v OZP 1. lize starších žáků drží stále Vosíme.cz Korfbal Prostějov

Po odehrání posledního kola OZP 1.ligy je na čele tabulky první tým Vosíme.cz Korfbal Prostějov, který v dosavadním průběhu soutěže nenašel přemožitele. Přesto ještě může být z čela tabulky sesazen, neboť jej čeká odložená dohrávka proti KK Brno, a to již příští víkend. Korfbal klub Brno totiž dokázal v rámci posledního kola v přímém souboji o aktuální druhé místo zdolat SAM Kozlovice poměrem 11:9, po poločasové remíze 6:6.

Zápasy sedmého kola pak nabídly skutečně střelecké hody, když SAM Kozlovice zdolal rezervu Prostějova 42:4, ale to ještě zdaleka nebylo vše. Vedoucí tým tabulky Vosíme.cz Korfbal Prostějov  dokázal v utkání proti KK Nový Lískovec Brno nastřílet 57 košů a celkové skóre 57:13 je se sedmdesáti koši rekordem této soutěže. K vidění byly i neuvěřitelné střelecké výkony jednotlivců, když 11 košů v jediném zápase zaznamenali Pavlína Koudelná a Ivana Zbořilová z Prostějova a rovněž kapitán SAM Kozlovice Jakub Pavlát.

Výsledky 7.kola OZP 1.ligy starších žáků

SAM Kozlovice – KK Brno „A“                                                         9:11     (poločas 6:6)

KK Brno „A“ – SK RESPO Kutná Hora                                           17:4     (poločas 8:1)

SAM Kozlovice – Vosíme.cz Korfbal Prostějov „B“                         42:4     (poločas 17:2)

Vosíme.cz Korfbal Prostějov „B“ – SK RESPO Kutná Hora            5:22     (poločas 1:11)

KK Brno „B“ – KK Sokol Koblov                                                      11:11    (poločas 8:5)

Vosíme.cz Korfbal Prostějov „A“ – KK Nový Lískovec Brno           57:13    (poločas 27:8)

KK Nový Lískovec Brno – KK Brno „B“                                           9:13     (poločas 2:6)

Vosíme.cz Korfbal Prostějov „A“ – KK Sokol Koblov                       16:9     (poločas 5:2)