Znojmo poráží úřadujícího mistra!

V sobotu se odehrálo další utkání nejvyšší soutěže, České korfbalové extraligy, a to mezi Znojmem a Českými Budějovicemi.

Zápas otevřel hned dvěma přesnými střelami Tomáš Toufar. První poločas přinesl spoustu střel, úspěšnější v zakončení byl tým Znojma, který si vybojoval náskok 2 košů a na přestávku týmy odcházejí za stavu 10:8. Do druhé části zápasu vstoupily oba týmy s tvrdou obranou a první koš poločasu padl až po 7 minutách ze střely Jitky Pavlíčkové. Domácí tým si dokázal udržet mírný náskok i v druhém poločase a poráží tak tým Budějovic 18:15. Střeleckými oporami Znojma byli mladí reprezentanti Jitka Pavlíčková s 6 koši a Tomáš Toufar s 5 koši. Z Českých Budějovic byli nejpřesnější se 4 koši Kateřina Nevludová a Petr Pešák.

Modří Sloni YMCA Znojmo  Korfball Club CrocodileSokol České Budějovice 18:15 (poločas: 10:8)

Koše: Pavlíčková 6, Toufar T. 5, Chrástová 2, Žák J. 2, Žák I.2, Křupal 1, Nevludová 4, Pešák 4, Kortus 3, Krejčí 3, Holubčíková 1