První den Superligy ovládl Collalloc Team

První den Superligy ovládl Collalloc Team

První hrací den Superligy 2023 se stihlo tradičně odehrát šest zápasů základních skupin, když po dvou utkáních sehrála všechna družstva Modré skupiny a po jednom zápase pak sehrála družstva skupiny Zlaté.

Hned první utkání přineslo výborný korfbal plný tvrdých osobních soubojů a po první půli vedl tým kapitána Šmída Chňapíci 13:8 nad předloňským vítězem Infinity kapitána Šnajdra. Druhá přinesla však neuvěřitelný obrat a pouhé dva koše Chňapíků umožnily vyrovnat na konečných 15:15. O vítězi a o dodatečném bodu rozhodl přesnou střelou Rostislav Kortus.

Druhý zápas ve skupině ovládl jasně Collalloc Team, když porazil družstvo Cypísci jasně poměrem 17:5, ale družstvo kapitána Háka získalo cenný bod za dodatečný Golden Goal, který vstřelil Matyáš Vepřek. Pro Collalloc Team se jednalo o jediný ztracený bod prvního dne, neboť ve druhém utkání, po vyrovnané půli, zvítězil překvapivě nad Infinity Teamem 18:14 a přidal navíc i dodatečný bod za Golden Goal a stejně jako Chňapíci má s pěti body zajištěné semifinále. Utkání skončilo předčasně pro kapitána Infinity Šnajdra, který byl vyloučen po dvou žlutých kartách a zítra jej v nadcházejícím zápase čeká povinná stopka.

Zlatá skupina přinesla dělení bodů, když dvě družstva (On/Off Team a Challenge Team) mají za vítězství v základní hrací době po dvou bodech a zajímavé je, že obě poražená družstva (Somelieris a Chzechia U19) dokázala získat po bodu za vítězné Golden Goaly a situace v této skupině zůstává před zítřkem naprosto otevřená.