Poslední soustředění reprezentace U19 před odjezdem na Mistrovství světa

O víkendu na přelomu března a dubna (31.3. -2.4. 2023) se sjeli v kutnohorské hale Klimeška reprezentanti do 19 let, aby naposledy zabojovali o nominaci na Mistrovství světa v Belgickém Gentu, na které tým odjíždí už ve středu 5.4. večer.

První trénink proběhl v pátek večer a měl za cíl lehké rozhýbání a opakování základních herních principů.

V sobotu po snídani se tým sešel v místní klubovně, aby začal taktickou přípravu na soupeře, kteří je budou čekat ve skupině. Konkrétně Taiwan a Hongkong. Trenér David Konečný tedy společně s hráči shlédl poslední vzájemný zápas mezi lvíčaty a Taiwanem z loňského mistrovství v Kutné Hoře.

Po meetingu čekal lvíčata první ze tří plánovaných přátelských zápasů. Z Hané přicestoval semifinalista a úřadující mistr extraligy – Prostějov, aby s lvíčaty změřil síly. V zápasech nešlo o výsledek, ale o vyzkoušení taktiky, stylu hry a fungování obrany. Prostějov sice postrádal některé extraligové opory, ale ani tak mladíky nešetřil. Výsledek prvního zápasu je bohužel neznámý. Druhý zápas skončil 15:17 pro tým z Hané. V podvečer proběhlo focení jednotlivých reprezentantů a večer opět lehčí trénink, který byl zaměřen na to, jak se vypořádat s obranou doskoku, různé signály a tak dále. Po tréninku měli hráči možnosti regenerace v podobě ledového bazénku.

V neděli ráno po snídani se lvíčata postavila proti mladším kolegům z kategorie U17, se kterými sdíleli prostory haly Klimeška už od pátku. Zápas byl jednoznačně v režii U19, ale sedmnáctka rozhodně nedala nic zadarmo. Trenéři ověřili, jak by mohla vypadat základní sestava a doladili poslední detaily před odjezdem. Po zápase se celý tým opět sešel v klubovně, aby vyslechl finální nominaci a podrobnosti k rychle se blížícímu odjezdu do Belgie. Odpolední trénink byl zrušen, takže se po tréninku rozdělili dresy, snědl se oběd a všichni vyrazili domů.

Soustředění se zúčastnilo 17 hráčů a vybráno bylo těchto 14 (7+7):

• Veronika Čarvašová – Brno
  • Kristýna Kopišová – Koblov
  • Eliška Křížková – Prostějov
  • Jitka Pavlíčková – Znojmo
  • Marie Pražáková – Brno
  • Jitka Štěpánová – Náchod
  • Sofie Vojnová – Brno
  • Tomáš Hák – Koblov
  • Vojtěch Holík – Brno
  • Lukáš Holík – Brno
  • René Křupal – Znojmo