Do finále 1.České korfbalové ligy postupují rezervy Znojma a Prostějova

Poslední kolo druhé nejvyšší soutěže rozhodlo o složení finálové dvojice, která se utká v rámci velkého finálového dne 29.dubna v Brně o vítězství v této soutěži. Před posledními zápasy držela postupová místa družstva MS YMCA Znojmo a SK RG Prostějov, která do posledních zápasů postavila velice silné sestavy. Na hřištích tak bylo k vidění mnoho extraligových hráčů a hráček, když hanácký obhájce titulu nasadil hned osm hráčů, kteří se představili včera i v rámci extraligové předehrávky. Podobně posílen byl i rezervní tým MS YMCA Znojmo, když téměř všechny jeho dnešní koše nastříleli hráči z extraligového družstva.

Vedle dvou finalistů se ve výborné formě prezentoval i rezervní tým Náchoda, který rovněž použil celou řadu extraligových hráčů a připsal si v závěrečném kole dvě výhry a v tabulce se posunul na konečnou čtvrtou příčku.

Bronz v letošní sezóně vybojoval druhý nejúspěšnější klub české korfbalové historie VKC Kolín, který do posledního kola držel naději na postup do finále, ale nakonec těsně nestačil 10:11 na znojemskou rezervu a v rámci finálového dne dostanou jeho hráči bronzové medaile, které jsou, jak je již několik let zvykem, vyráběny ve speciální dílně na základě grafických návrhů Martina Žáka.

Tabulka 1.ČKL po základní části

1. MS YMCA Znojmo „B“    12z.        19b.       186:163