V páteční předehrávce dominoval SK RG Prostějov

V nezvyklém čase v pátek večer se odehrála předehrávka posledního kola České korfbalové extraligy, v níž se střetla družstva domácího SK RG Prostějov a SK Plhov Náchod. Domácí trenér Uherka pojal zápas jako příležitost pro hledání ideální sestavy pro semifinále a dal během příležitost všem šesti náhradníkům z lavičky. Na začátku utkání však dlouho oba týmy nemohly protrhnout střeleckou smůlu, a tak skóre narůstalo jen velmi pomalu a poločasový výsledek 9:3 jen dokládá, že se tentokráte nejednalo o žádné střelecké hody. Druhá půle nabídla větší porci košů, když oproti 12 přesným střelám v první půli, přibylo v té druhé hned dvacet a náskok domácího favorizovaného družstva byl nakonec desetikošový a domácí SK RG Prostějov si tak připsal pátou letošní výhru po výsledku 21:11.

Jelikož výsledek tohoto utkání již nemohl přinést žádnou změnu v tabulce ani u jednoho ze zapojených družstev, sledovali diváci zejména souboj o čelo v tabulce střelců. Do té doby vedoucí střelkyně Sára Sahatciu z KK Brno mohla z divácké tribuny přihlížet, jak její letošní výkon vyrovnal Petr Šnajdr, který se čtyřmi koši dotáhl na její metu 32 košů a následně pak na výkon Petra Galíčka, který se šesti přesnými zásahy vyšvihl do čela tabulky střelců před výše zmíněnou dvojici Sahatciu – Šnajdr, kterou předčil o dva koše a s 34 koši vévodí střelecké tabulce. Jeho postavení mohou ještě ohrozit v posledním zápase základní části českobudějovičtí střelci Kortus, Krejčí či Pešák, kteří ztrácí pět, resp. šest a osm košů.

SK RG Prostějov – SK Plhov Náchod           21:11     (poločas 9:3)

Nejlepší střelci zápasu: Galíček 6, Šnajdr 4, Valenta 4