Víte, že... o víkendu pokračují české soutěže

Tento víkend bude patřit opět pokračování českých soutěží. Již dnes je na programu předehrávka posledního kola České korfbalové extraligy, kdy se na hanácké palubovce SK RG Prostějov představí poslední tým tabulky SK Plhov Náchod, který se bude snažit v posledním zápase sezóny získat první body. Domácí tým z Hané již nemůže vylepšit své třetí místo a před posledním kolem je jisté, že v semifinále vyzve buď KK Brno či KCC Sokol České Budějovice. A tak bude diváky hlavně zajímat boj o vítěze střelecké tabulky, do něhož určitě mohou ještě zasáhnout reprezentační ostrostřelci v prostějovském dresu Petr Šnajdr a Petr Galíček, kteří mají na svém kontě shodně 28 košů a na úplné čelo ztrácí pouhé 4 koše.

Napjatě budou tento víkend diváci hlavně sledovat poslední kolo 1.České korfbalové ligy, kde o postup do finále stále ještě bojují čtyři družstva. Finálový duel je tradičně ve druhé nejvyšší soutěži záležitostí prvních dvou družstev z tabulky po základní části. První místo drží rezerva MS YMCA Znojmo, ale na své palubovce přivítá třetí tým tabulky VKC Kolín. Ve hře je samozřejmě i obhájce titulu SK RG Prostějov „B“, který je aktuálně na druhém místě tabulky a teoretickou šanci má i čtvrtý tým tabulky KK Sokol Koblov, který by však v Kuřimi, kde se hraje druhý turnaj, musel porazit rezervu Prostějova i Náchoda a ještě doufat v pomoc soupeřů.