Historické okénko – poslední medailový úspěch českého mistra Poháru mistrů

Poslední medailový počin, který zaznamenal český mistrovský tým na Poháru mistrů evropských zemí Europa Cupu, je již více než 12 let vzdálený. V lednu 2011 se o bronzový úspěch českého korfbalu postaralo mistrovské družstvo KCC Sokol České Budějovice, a to na finálovém turnaji v maďarském hlavním městě Budapešti.

V základní skupině se českobudějovické družstvo střetlo nejdříve s belgickým družstvem Royal Scaldis, kterému podlehlo 17:37, ale následně zvítězilo nad domácím Szentendre díky deseti košům Jakuba Bláhy 18:12 a nad portugalským CC Oeiras 19:15 (Bláha přidal 6 košů a byl opět nejlepším střelcem jihočeského týmu). Po druhém místě ve skupině čekal na českobudějovické hráče mistr Anglie KC Trojans s pěticí nositelů jména Brooks s sestavě. Ale KCC Sokol České Budějovice měl nezastavitelného Bláhu, který v zápase o bronz přidal devět košů a byl nejlepším střelcem Europa Cupu s celkovým počtem 28 košů a hlavně díky jeho střelecké potenci zvítězilo jihočeské družstvo 19:18 a mohlo slavit svůj již třetí bronz na Europa Cupu, což se mu před tím povedlo v letech 2004 a 2007.

Vítězem Europa Cupu 2011 se stalo nizozemské mistrovské družstvo Koog Zaandijk, které ve finále zdolalo belgického mistra Royal Scaldis 33:23. Utkání, které řídil český mezinárodní rozhodčí Lukáš Filip, se zapsalo do historie i do té doby největším počtem proměněných penalt ve finále Europa Cupu, když jich střelci na obou stranách proměnili celkem 16.

Pořadí EC 2011:

• 1.Koog Zaandijk
  • 2.Royal Scaldis
  • 3.KCC Sokol Č.Budějovice
  • 4.KC Trojans
  • 5.Szentendre
  • 6.KV Adler Rauxel
  • 7.CC Oeiras
  • 8.CK Vacarisses

Sestava KCC Sokol České Budějovice:

Kateřina Berná, Veronika Bínová, Eliška Boorová, Veronika Dušáková, Martina Jindrová, Jakub Bláha, Ivo Kracík, Vlastimil Krejčí, Petr Pešák, Ondřej Švík, Aldar Tsybyktarov