Druhé kolo Ligy Mistrů vyhrál německý TuS Schildgen

Druhé postupné kolo Ligy mistrů vyhrál překvapivě německý vicemistr TuS Schildgen, který dokázal postoupit jako vítěz kola prvního jako poslední kvalifikant do kola druhého a ve finále porazil zaslouženě anglického mistra KC Trojans 17:12, když již v poločase vedl 8:6. 

Finálový den druhého kola Ligy mistrů se konal v plně vyprodané hale Reálného Gymnázia v Prostějově a diváci mohli sledovat výborné korfbalové duely. Domácí SK RG Prostějov statečně bojoval v zápase s německým mistrem SG Pegasus o konečné třetí místo a chyběl skutečně pověstný kousíček štěstí, aby český mistr mohl v premiérovém ročníku Ligy mistrů dosáhnout na příčku třetí.

Začátek utkání vyšel výrazně lépe německému družstvu, které se rychle ujalo vedení 0:2 a následně Nela Kubů snižovala z penalty na 1:2, ale první čtvrtina vyzněla jasně pro SG Pegasus poměrem 2:5 a tříkošový náskok vydržel i do konce prvního poločasu, kdy na světelné tabuli svítilo 4:7. Trenér Uherka v utkání o bronz zkoušel míchat sestavou a postupně zapojil celkem 13 hráčů, kteří se mu odvděčili bojovným výkonem. Ač si německé družstvo během druhé půle vypracovalo až čtyřkošový náskok, Hanáci nesložili zbraně a postupně ukrajovali z náskoku soupeře. Na začátku poslední čtvrtiny byl stav 9:13 a koše již stříleli pouze domácí, když se postupně trefili Galíček, Valenta a Dušek a do posledních dvou minut zápasu se šlo za stavu 12:13, který už se bohužel změnit nepodařilo. I tak si domácí na konci zápasu mohli užít zasloužené ovace vyprodaného hlediště a čtvrté místo nelze v silné konkurenci hodnotit jako neúspěch.

Trenér Martin Uherka zhonodtil vystoupení svého týmu: "Před turnajem jsme chtěli hrát o třetí místo a to se nám podařilo. Sice bez sladké tečky v podobě vítězství, ale jsem přesvědčený, že jsme diváky nezklamali a ukázali, že jsme v horní čtveřici právem. Trochu jsme si situaci komplikovali nepřesnou střelbou a hledáním ideální sestavy, každopádně do závěrečného kola KCL se máme v čem zlepšit a hodně nám tato utkání pomohla v přípravě na domácí soutěž. Pokud takové výkony předvedeme i v extralize, můžeme smazat rozpačitý začátek sezóny a mířit hodně vysoko. Určitě nesmím zapomenout poděkovat všem divákům za skvělou podporu v hledišti a všem dobrovolníkům, kteří nejen nám zajistili hladký průběh úžasného víkendu. Česká korfbalová rodina může být po právu hrdá."

 

SK RG Prostějov – SG Pegasus                   12:13                    (poločas 4:7)

Koše: Valenta 4, Dušek 2, Galíček 2, Kubů 1, Lorencová 1, Křížková 1, Vyroubal 1 

 

Konečné pořadí Ligy mistrů (2.kolo)

1.      TuS Schildgen

2.      KC Trojans

3.      SG Pegasus

4.      SK RG Prostějov

5.      CK Vallparadís

6.      KCA Tornadoes

7.      NC Benfica

8.      SZAC 1908 Budapest


Komentáře

komentáře Disqus