Dnes začíná v Prostějově Korfbalová liga mistrů

V Prostějově bude dnes rozehráno 2.kolo Korfball Champions League, které je novou pohárovou soutěží na starém kontinentu a nahrazuje dříve hrané Europa Cup a Europa Shield. První zápas českého mistra – domácího SK RG Prostějov začíná dnes ve 13:40, a to proti anglickému Tornadoes a druhé utkání prvního dne sehraje domácí prostějovské družstvo od 17:10 proti katalánskému CK Vallparadís. Právě s katalánským družstvem CK Vallparadís se SK RG Prostějov utkal již v roce 2019, kdy nejprve prohrál poměrem 13:14 v základní skupině, ale následně v zápase o bronz porazil stejného soupeře 14:13 v prodloužení, když jedna z největších hvězd prostějovského korfbalu Petr Šnajdr rozhodl zlatým košem o zisku bronzových medailí pro hanácké družstvo. Základní skupinu uzavře SK RG Prostějov v sobotu dopoledne zápasem proti německému mistru SG Pegasus, který je napěchován německými reprezentačními hvězdami, a to od 9:30. Přímé přenosy je možné sledovat i na YouTube Českého korfbalového svazu pod následujícími odkazy: