Víte, že...školní korfbal v jižních Čechách

Projekt Školního korfbalu úspěšně pokračuje v jižních Čechách, kde se v tomto týdnu konaly ukázkové hodiny tělesné výchovy s korfbalem na několika školách.  Pod vedením managerky Školního korfbalu Evy Marušákové a za účasti jedné z největších hvězd historie českého korfbalu Vlastimila Krejčího si korfbal mohli vyzkoušet žáci v Třeboni, kde působil mnoho let korfbalový klub a kde se opět tedy blýská na lepší korfbalové časy. Od začátku října tady budou spuštěny korfbalové kroužky pro žáky prvního stupně a Eva Marušáková rovněž nově plánuje zapojit i děti z mateřských škol.

Vedle nově vzniklého klubu v Dobré Vodě se rýsuje znovuobnovení klubu v Třeboni a ukázkové hodiny tělesné výchovy proběhly rovněž v nedalekých Loučovicích u vodní nádrže Lipno. Do dalších týdnů budou školní korfbalové aktivity v jižních Čechách  pokračovat a můžeme se těšit na zaplnění jihočeské korfbalové mapy.