Historické okénko – finále nejvyšší soutěže sezóny 1998/1999

Přesně před 23 lety a jedním dnem se v pražské hale Slavie konal finálový den nejvyšší české soutěže dospělých a dorostu.

Dorostenecké finále připravilo divákům výborný zážitek a o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení, když po základní hrací době byl stav vyrovnaný 16:16. V emotivním utkání dokonce domácí trenér Zdeněk John byl po červené kartě vyloučen a musel konec zápasu sledovat pouze z tribuny. Nakonec ale mohl slavit mistrovský titul, když jeho svěřenci v prodloužení vyhráli 23:20.

Finále 1.dorostenecké ligy

SK Smíchov – MS YMCA Znojmo               23:20 po prodloužení (poločas 9:9, zápas 16:16)

Koše: Brožová 5, Havlenová 4, Vaňourková 4, Hejzlar 3, Šísl 2, Chyle 2, Minarčík 1, Koukal 1, Kautská 1 – Malačka J. 7, Podzemský 4, Zábojová 3, Žák 2, Malačka P. 2, Nováková 1, Prčková 1

Finálový souboj nejvyšší soutěže dospělých 1.ligy nabídl souboj nejlepších družstev posledních ročníků, když mistrovské družstvo z roku 1997 1.KC Havířov vyzvalo obhájce titulu z roku 1998 a v té době již šestinásobného českého šampióna VKC Kolín.

VKC Kolín vedl v poločasové pauze 9:5 a kontroloval prakticky celou druhou půli, i když na konci zápasu ještě dokázal severomoravský tým snížit na rozdíl jediného koše, ale vyrovnat se mu již nepodařilo, naopak inkasoval a bylo rozhodnuto o tom, že VKC Kolín pod vedením trenéra Karla Kőnigsmarka získal sedmý mistrovský titul.